Vládní ČSSD dnes zahájí sjezd, kde zvolí nové vedení strany

09.04.2021 6:15 | Zprávy

Dvoudenní sjezd, který zvolí nové vedení, zahájí dnes vládní sociální demokracie. Kvůli epidemii covidu-19 absolvuje 279 delegátů strany jednání poprvé přes internet. Obhajovat funkci předsedy bude vicepremiér Jan Hamáček, kterého vyzvou dosavadní místopředseda a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová.

Vládní ČSSD dnes zahájí sjezd, kde zvolí nové vedení strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Petříček ve čtvrtek oznámil, že vytvořil tým se starostou brněnské městské části Líšeň Břetislavem Štefanem, který do té doby také po nominaci jihomoravské buňky oficiálně kandidoval na předsedu. Místo toho bude Štefan usilovat o to, aby se stal Petříčkovým prvním místopředsedou. Další kandidáti se mohou přihlásit přímo na sjezdu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Putin už rozkázal ovlivnit české volby.“ Šlechtic vyletěl

19:15 „Putin už rozkázal ovlivnit české volby.“ Šlechtic vyletěl

„Musíme být připraveni, že Vladimir Putin již nařídil mnohostrannou informační operaci zaměřenou na …