Vládní hrůza a levice. Od změny nečekám nic převratného, píše komentátor

23.04.2012 13:28 | Zprávy
autor: mp

Vláda premiéra Petra Nečase se zaklíná úsporami a žádá od občanů oběti, ale na druhé straně nechce tyto oběti přinést také, naopak opomíjí korupční kauzy a tváří se, jako by se nic nedělo. Myslí si to alespoň komentátor Rudolf Kučera, který o ministru financí Miroslavu Kalouskovi nebo ministrovi práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi (oba TOP 09) říká, že jen stále dokola opakují ideologické fráze. Jestliže u nás nastoupí levice, přinese to prý problémy později.

Vládní hrůza a levice. Od změny nečekám nic převratného, píše komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Komentátor Rudolf Kučera poukazuje na to, že dluhová krize EU má i své politické důsledky. K moci začínají nastupovat levicové strany. Je možné, že se obdobné změny dočkáme i v Česku a autor by to pravicové vládě premiéra Petra Nečase (ODS) v zásadě přál. Tato vláda totiž podle jeho názoru výrazně poškodila obraz pravice. Nástup levice pak podle Kučery nebude znamenat žádnou převratnou změnu. Jeho komentář vyšel na webu Českého rozhlasu.

Tristní obraz pravice

Šetření na vládních zakázkách se nedaří a lobbisté mají přístup i do nejvyšších pater politiky, což ostatně ukázal i případ pana Janouška a jeho odposlechů. Místo šetření peněz na místech, kde unikají, nastupuje šetření tam, kde to bolí, na většině občanů. Ministři Miroslav Kalousek nebo Jaromír Drábek pak tyto necitlivé kroky zahalují do ideologických floskulí. Zdá se pak, jako by sociálně necitlivá byla pravice jako celek a nejen tito ministři.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…