Vládní pomoc nic neřeší, důchodci na energie prostě mít nebudou

25.08.2022 17:59 | Ze sítí
autor: MaA

V souvislosti s vládou schváleným energetickým balíčkem pomoci rodinám, který má občanům usnadnit boj s neustále rostoucími cenami energií, se vynořily legitimní otázky, zda bude taková pomoc stačit, či zda není příliš nízká. Zajímavým příspěvkem do této diskuze může být i dialog ministra práce a sociálních věcí Mariána Jurečky (KDU ČSL) a jeho bývalého mluvčího Hynka Jordána na Facebooku.

Vládní pomoc nic neřeší, důchodci na energie prostě mít nebudou
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka

Z informací, které vláda o zmíněném balíčku podpory zveřejnila, plyne, že každá rodina by měla dostat letos cca 2000,- Kč, což se ale zdá v souvislosti s proklamovanými 15 - 18 tisíci velmi málo.

K tomu ale ministr Jozef Síkela dodává, že je třeba připočítat odpuštění poplatků za obnovitelné energetické zdroje.

Lidé se ale i přesto oprávněně ptají, podobně jako Bolek Polívka v legendárních Pelíšcích: „A bude to stačit?“

Bývalý tiskový mluvčí Mariána Jurečky z dob jeho vládnutí s ČSSD Hynek Jordán, totiž do této diskuze přispěl příspěvkem, který evokuje jeho čerstvou a reálnou zkušenost se zálohami na energie, které musí platit jeho rodiče v rodinném domku. A není to radostné čtení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…