Vládnoucí slepenec na Praze 10 utratí 150 tisíc za barové posezení

08.10.2019 12:54

V září jsme informovali o tom, že radnice Prahy 10 vybavuje prostory svého vedení novým nábytkem. Mluvilo se dokonce o baru. To nám sdělili dva úředníci. Na dotazy, pro koho je sezení určeno, nám ale radnice neodpověděla. Nyní máme k dispozici fakturu na nový nábytek a víme, na kolik radnici Prahy 10 přišel.

Vládnoucí slepenec na Praze 10 utratí 150 tisíc za barové posezení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mimořádná schůze zastupitelstva Prahy 10 skončila neschválením jejího programu. Jediným bodem byl přitom návrh neschválení prudkého navýšení daně z nemovitosti
„Jak jistě víte, jeden ze šéfů ODS chlastá tak, že mu staví vlastní bar i s pípou, říká se po radnici. A pokud ne pro něj, tak ještě pro paní Chmelovou, která od těchto úžasných míst sedí jen několik metrů,“ dodal tento náš zdroj. Současně se slovy poskytl i několik fotografií, na kterých je patrné, že v prostorách starostky Prahy 10, kde se srocuje celé vedení této městské části, je vytvářen pultík a několik barových stoliček. 
 
Naše redakce má k dispozici fakturu na nové sezení a barový pultík a již víme, že nábytek nové recepce vyšel na více než 150 tisíc korun. 
 
„Objednáváme u Vás nábytek dle přiloženého seznamu na realizaci recepce v budově A, 4. patro,“ stojí v objednávce z obchodního domu IKEA. Celková suma včetně DPH činí 151 125 korun.

Barový pultík radnici vyšel na 15 448 korun. Vyšší částku, celkově jde o 116 750 korun, stálo sezení a zútulnění prostoru radnice. Například pět barových židliček stálo radnici 17 450. Deset polstrovaných křesel stálo radnici celkem 54 900. Jako další na faktuře jsou například stojany na květiny a květináče v hodnotě 7 552 korun. 
 
Fakturu schválil místostarosta Prahy 10 David Kašpar z koalice VLASTA. Jen pro připomenutí dodejme, že na Praze 10 vládne koalice VLASTA, Piráti a ODS. Starostkou je Renata Chmelová, která má pod sebou celkem pět místostarostů. Janu Komrskovou, Petra Beneše (oba Piráti), Filipa Humplíka z ODS, zmíněného Davida Kašpara a také Martina Valoviče z ODS.  
 
Celou radnici Prahy 10 čeká velká rekonstrukce, která vyjde na stovky milionů korun. Radnice nedávno uzavřela smlouvu s projekční kanceláří Casua, které jenom za zpracování projektové dokumentace zaplatí 44 milionů a sto tisíc korun.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

22:41 Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

„Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimá…