Vlajky EU, Babiš jako smrtka. A jestli jmenujete Benešovou, budou protesty pokračovat, hrozí demonstranti

29.04.2019 19:06

V Praze pořádně prší, ale demonstranti spojení pod značkou platformy Milion chvilek pro demokracii se i navzdory vodě valící se z nebes scházejí před Pražským hradem a se sochou zakladatele T. G. Masaryka za zády spílají současnému premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Přinesli si transparent, na němž je Babiš vypodobněn jako smrtka, která nemilosrdně kosí českou spravedlnost.

Vlajky EU, Babiš jako smrtka. A jestli jmenujete Benešovou, budou protesty pokračovat, hrozí demonstranti
Foto: screen TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v rozhovoru TV Nova

Před Pražským hradem se sešli demonstranti svolaní platformou Milion chvilek pro demokracii. Přinesli si s sebou české vlajky, vlajky EU a několik transparentů. Na jednom z nich je současný předseda vlády Andrej Babiš vyobrazen jako smrtka, která nemilosrdně kosí českou spravedlnost. Na transparentu se pod Babišem – smrtkou s kosou skví nápis „já jsem spravedlnost“.

Demonstrace nese název „Nejsme slepí“ a její účastníci si vytkli za cíl bránit spravedlnost právě před Andrejem Babišem. Podezírají ho totiž, že jen den poté, co policie uzavřela vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, kde je premiér obviněn z možné účasti na dotačním podvodu, obrazně řečeno setnul hlavu ministrovi spravedlnosti Janu Kněžínkovi a oznámil, že na jeho místo nastoupí bývalá členka ČSSD a bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová.

Účastníci demonstrace mají obavy, aby Benešová do Babišovy kauzy nějak nezasáhla. Proto ho označili za smrtku, která kosí českou justici.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Krátce před šestou hodinou se demonstranti vydali od Pražského hradu přes Karlův most směrem ke Staroměstskému náměstí, kde akce vyvrcholí.  Cestou ke staroměstskému orloji demonstranti skandují „Bureše do koše“, „nejsme slepí“, „Česko není Rusko“, „není nám to jedno“, „Benešovou nechceme“, „je to pravda, je to tak, vládne nám tu estébák“, „líp už bylo“, „demisi, demisi“, „Zemanova loutka“, „Hamáček je sračka“ a tak podobně.

V průvodu kráčí několik stovek lidí. Všichni doufají, že Marie Benešová nakonec nebude jmenována ministryní spravedlnosti. Pokud jmenována bude, platforma Milion chvilek pro demokracii už dopředu avizovala, že demonstrace budou pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …