Vlastní občané slovenského prezidenta zklamali. Prý částečně rezignovali na možnost změn k lepšímu

18.06.2015 12:13

Slovenská společnost částečně rezignovala na to, že poměry v zemi lze změnit k lepšímu. Dnes to před poslanci parlamentu prohlásil slovenský prezident Andrej Kiska, kde přednesl svou první zprávu o stavu země od nástupu do prezidentského úřadu loni v červnu. Kiska především kritizoval údajnou netransparentnost a nepořádek ve zdravotnictví a stav justice, který podle něj nezaručuje princip spravedlnosti pro všechny obyvatele.

Vlastní občané slovenského prezidenta zklamali. Prý částečně rezignovali na možnost změn k lepšímu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Slovenska Andrej Kiska
reklama

„Před rokem jsem v inauguračním projevu řekl, že většina lidí u nás se necítí být součástí úspěšného Slovenska. Od té doby se mnoho nezměnilo. Jako by na naši zemi dolehla únava, v části společnosti až rezignace. Lidé ještě chodí volit, ale chovají jen malou víru, že se u nás něco pohne skutečně významně,“ uvedl Kiska. Společnost se podle něj ocitla v kritické době, aby obnovila důvěru občanů ve svůj stát.

Prezident zároveň kritizoval poměry ve slovenském zdravotnictví. „Bez pořádku a transparentnosti nebude lépe fungovat žádný systém,“ řekl. Dodal, že řadu systémových změn v této oblasti se dosud nepodařilo uvést do praxe a že stát ani neprosadil opatření, která by například vylučovala pochybnosti při nákupech zdravotnické techniky za státní peníze.

Kiska složil prezidentský slib v polovině června minulého roku, předtím ve vysoké politice nepůsobil. V rozhodujícím přímé volbě hlavy státu Kiska coby občanský kandidát porazil úřadujícího premiéra Roberta Fica.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

4:40 Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle n…