„Prezident republiky byl prostřednictvím své kanceláře podrobně informován o práci na Auditu národní bezpečnosti, z něhož doporučení k založení centra vychází,“ sdělila ČTK mluvčí ministerstva Lenka Nováková. Na pokyn ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) bude podle ní prezidentovi obratem zaslán ucelený materiál k náplni práce Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, aby měl možnost se s ním seznámit.
Nový odbor bude součástí Centra boje proti terorismu, které vzniklo v reakci na teroristické útoky v Evropě. Zjištění by měl předávat policii, armádě a tajným službám. Jedna z částí odboru se bude specializovat na zjišťování dezinformací z otevřených zdrojů (včetně sociálních sítí) a jejich vyvracení. Lidé by měli pravdivou informaci získat během několika minut nebo hodin. Časem by podobné skupiny měly vznikat i na dalších ministerstvech, za koordinaci bude zodpovídat úřad vlády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?
Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém
Další články z rubriky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky
Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…
- 12:00 V ČT Rajchla utnuli, tak to řekl v Boleslavi. Natvrdo
- 19:16 „Fiala smrdí prohrou.“ Holec prošel data z Českého rozhlasu
- 12:41 Občan neunesl pohled na výši průměrné mzdy v Česku
- 14:14 Trump rozkopal Evropě bábovičky. Andor Šándor ví jak
- 10:00 Putina odboural vtipem a odpůrci vypění. Úplně nahý Jarek Nohavica