Vnitro se brání slovům Zemana: Bude to centrum pro boj s dezinformacemi, žádná cenzura

26.12.2016 18:35 | Zprávy
autor: čtk

Nový útvar ministerstva vnitra, který se má od ledna věnovat boji s dezinformacemi v kyberprostoru, nebude cenzurovat obsah médií ani internetu. Ministerstvo to uvedlo v reakci na dnešní Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana. Prezident řekl, že by si nepřál, aby se ministerstvo vnitra stalo novodobým Koniášem. Česko podle něj nepotřebuje cenzuru a ideovou policii.

Vnitro se brání slovům Zemana: Bude to centrum pro boj s dezinformacemi, žádná cenzura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

„Prezident republiky byl prostřednictvím své kanceláře podrobně informován o práci na Auditu národní bezpečnosti, z něhož doporučení k založení centra vychází,“ sdělila ČTK mluvčí ministerstva Lenka Nováková. Na pokyn ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) bude podle ní prezidentovi obratem zaslán ucelený materiál k náplni práce Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, aby měl možnost se s ním seznámit.

Nový odbor bude součástí Centra boje proti terorismu, které vzniklo v reakci na teroristické útoky v Evropě. Zjištění by měl předávat policii, armádě a tajným službám. Jedna z částí odboru se bude specializovat na zjišťování dezinformací z otevřených zdrojů (včetně sociálních sítí) a jejich vyvracení. Lidé by měli pravdivou informaci získat během několika minut nebo hodin. Časem by podobné skupiny měly vznikat i na dalších ministerstvech, za koordinaci bude zodpovídat úřad vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…