Vojáci zaslali podporu Konvičkovu hnutí: Viděli jsme, co může napáchat islám. Jsme připraveni zemi bránit

07.06.2015 10:56

Příslušníci Armády ČR se ze zákona nemohou podílet na veřejném dění politickou či „občanskou“ aktivitou ve smyslu volného výkonu spolčovacího práva. Toto omezení nyní prý přišlo maximálně nevhod skupině vojáků, kteří by rádi svým podpisem podpořili skupinu Islám v ČR nechceme či občanské sdružení Blok proti islámu, které z ní vzniklo. Pomohli si tedy jinak.

Vojáci zaslali podporu Konvičkovu hnutí: Viděli jsme, co může napáchat islám. Jsme připraveni zemi bránit
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Ustavující sněm Bloku proti islámu.
reklama

Vojáci tedy údajně napsali iniciativě dopis, který samozřejmě pod omezení práv armádních příslušníků nespadá. Jejich vyjádření pak skupina zveřejnila na svém Facebooku. Je z něj patrná touha projevit svůj názor a jednoznačně podpořit skupinu, která dlouhodobě varuje před nebezpečím islámu v ČR.

„Podporujeme Vás my všichni, vojáci AČR,“ vzkazuje autor dopisu. Je jim prý líto, že se takových akcí nemohou účastnit. „Projeli jsme kus světa. Afghánistán, Irák, Afriku apod. Mnozí z nás, nevěřících, se účastnili i přímých bojů proti lidem šířícím islám v tom nejhorším slova smyslu. Ortodoxním věřícím, jež si svou víru převrátili k obrazu svému. Lidem, kteří považují za svůj cíl vymýtit všechna jiná náboženství,“ stojí v dopise.

Celý dopis ZDE

Vojáci podle něj, ač je mnozí považují za žoldáky, považují za své poslání obranu země. Jejich snaha udržet zlo co nejdále od našich domovů je však prý nyní ohrožena a místo cizích zemí se mu budeme muset bránit přímo doma.

Vojáci prý samozřejmě věří, že taková situace nenastane. „V případě, že přece jen... Budeme bránit všechny obyvatele. Nikdo z nás neustoupí, nikdo z nás se nevyhne střetu, nikdo z nás si nepřipouští, že bychom to nezvládli, i kdybychom zůstali sami proti velké přesile. Přísahali jsme! A za tvrdou práci našich dědů a pradědů v období obou světových válek se budeme bít,“ vzkazují rozhodně příslušníci Armády České republiky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

5:00 Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

Když předsedkyně TOP 09 a poslankyně Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová vkládala sv…