Vojtěch chystá „tečku za koronavirem“. Vrátí se na ministerstvo MeSES?

28.05.2021 11:00

Do čela resortu zdravotnictví se vrací Adam Vojtěch (za ANO). Jeho hlavním cílem je nepodcenit koronavirovou situaci, jako tomu bylo v loňském roce, kdy zdravotnictví do září vedl. V pořadu Události, komentáře na ČT24 uvedl, že prioritou bude bude dokončit včas očkování, připravit letní testování a také poprázdninový návrat dětí do škol. Pak věří, že se podaří udělat „tečku za koronavirem“.

Vojtěch chystá „tečku za koronavirem“. Vrátí se na ministerstvo MeSES?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

Zpět do ministerské funkce byl Vojtěch prezidentem Milošem Zemanem jmenován ve středu. Nezastíral, že jej nabídka od premiéra na návrat do čela resortu překvapila. „Vůbec jsem nečekal, že to takto dopadne. Působení ve funkci ministra jsem považoval za uzavřenou kapitolu,“ uvedl.

Na návrat do ministerského křesla se po delší pauze cítí. „Jsem odpočatý. Nakonec se mi vracelo poměrně dobře, byť jsem nějaký čas zvažoval, jestli tu nabídku vezmu,“ řekl.

Své kroky plánuje na ministerstvu konzulovat s odborníky. „Netajím se tím, že chci věci konzultovat například i s panem docentem Maďarem, se kterým jsem spolupracoval předtím a spolupráce nám fungovala, byť to pravděpodobně nebude v rámci nějakého interního vztahu na Ministerstvu zdravotnictví,“ uvedl s tím, že velké personální změny v resortu nejsou na pořadu dne.

Rád by se o vývoji epidemické situace a reakce na ni radil s členy Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES). Tento poradní orgán při ministerstvu nechal jeho předchůdce Petr Arenberger nedávno rozpustit. „Cílem je, aby názorové dichotomie nebo nesoulad, které jsme občas pozorovali, byly co nejmenší,“podotkl.

Staronový ministr věří, že se mu tentokrát podaří udělat „tečku za koronavirem“.  „Dokončení očkování, příprava testování zejména pro letní období a po létě návrat dětí do škol. Je to něco, co musíme začít řešit už nyní, abychom byli případně schopni odchytat  mutace, které mohou vzniknout cestováním v létě,“ nastínil své plány.

„Věřím tomu, že jsme v jiné situaci, než jsme byli před rokem. Promořenost, přirozená imunizace, očkování, to všechno bude hrát obrovskou roli a já pevně věřím, že tečka za koronavirem se takto udělá. Situaci nehodlám jakkoliv podcenit,“ dodal závěrem,

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová Česká pošta. Podporujeme Prague Pride! vyhlásila hrdě. A dostala co proto

14:19 Duhová Česká pošta. Podporujeme Prague Pride! vyhlásila hrdě. A dostala co proto

Česká pošta oznámila, že se tento rok stává hrdým strategickým partnerem festivalu Prague Pride podp…