Vojtěch měl skončit už na jaře, udeřil šéf lékařské komory Kubek

22.09.2020 22:41

Výměna ministra zdravotnictví měla podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka proběhnout už letos na jaře. V pořadu Interview televize CNN Prima News uvedl, že epidemiolog Roman Prymula byl podle jeho slov jasnou volbou na nového šéfa resortu zdravotnictví, píše iDNES.cz.

Vojtěch měl skončit už na jaře, udeřil šéf lékařské komory Kubek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf České lékařské komory Milan Kubek
reklama

Anketa

Byl Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

91%
9%
hlasovalo: 12999 lidí
„Podle mě Adam Vojtěch neměl být ministrem už na jaře,“ řekl Kubek s tím, že exministr Vojtěch v době příchodu pandemie do Česka buď vědomě lhal, či tlumočil lživá slova premiéra Andreje Babiše ohledně tehdejší situace okolo pandemie koronaviru a také zdravotnických pomůcek, které jsou v boji s pandemií nezbytné. „Ohrozil tak životy tisíců zdravotníků a zaměstnanců v sociálních službách,“ dodal Kubek.

Vojtěchovu rezignaci vnímá jako „krajně nedobrovolnou“. Premiér podle jeho názoru měl Vojtěcha lidsky rád a měl k němu speciální vztah. Díky tomu se exministr udržel v čele resortu až doteď.

Věří, že Prymula bude schopný Babišovi oponovat, což se Vojtěchovi nedařilo. „Má charakter krizového manažera, koneckonců je to voják,“ uzavřel Kubek, pro kterého je Prymula logickou volbou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…