Volební lístky do europarlamentu rozvezlo 120 kamionů

10.05.2019 20:38

Hlasovací lístky pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční 24. a 25. května, vytiskla brněnská tiskárna Moraviapress na 1 900 tun novinového papíru. Přes 10,8 milionu volebních lístků do čtvrtka rozvezlo po České republice 120 kamionů. ČTK to dnes řekl generální ředitel Moraviapressu Jiří Myšík.

Volební lístky do europarlamentu rozvezlo 120 kamionů
Foto: hns
Popisek: Eurovolby, ilustrační koláž

„Volební lístky mají formát A4 a jsou potištěné jen z jedné strany. S tiskem jsme museli počkat na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který rozhodoval o námitkách proti registraci, které podalo Ministerstvo vnitra,“ uvedl Myšík.

Bezprostředně po rozhodnutí soudu, tedy 23. března, začala tiskárna na lístcích pracovat. Stroje pracovaly nepřetržitě osm dní. Vedle volebních lístků, které jsou pro eurovolby pro celé Česko jednotné, tiskl Moraviapress i doprovodnou dokumentaci k lístkům, například manuály k jejich vyplnění.

„Ve spolupráci s generálním partnerem, kterým byla Česká pošta, jsme podle smlouvy museli lístky doručit na 500 míst v republice, kde je převzaly úřady zodpovědné za obálkování a roznos do schránek voličů,“ uvedl Jiří Myšík.

Spolu s dostatečným množstvím lístků pro všechny oprávněné voliče je v počtu 10,8 milionu zahrnuta i rezerva pro případ, že by v některém volebním okrsku nastaly nějaké komplikace. „Pro takovou situaci jsou po celém Česku připraveni kurýři, kteří mohou náhradní lístky do dvou hodin přivézt kterékoliv volební komisi,“ doplnil Myšík.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

16:04 Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných po…