Volební manažer KDU-ČSL se chytil analýzy Jakuba Jandy a za celou stranu oznámil: PL jsou dezinformační. Nechceme se tam prezentovat

8. 9. 2017 10:31

Lidovci oznámili, že během předvolební kampaně zakážou prezentovat svou předvolební kampaň na tzv. dezinformačních webech, mezi které počítají také server ParlamentníListy.cz. Jako podklad pro určování toho, co je a co není dezinformační web slouží prý analýza Jakuba Jandy z think-tanku Evropské hodnoty. Informuje o tom server iHNed.cz.

Volební manažer KDU-ČSL se chytil analýzy Jakuba Jandy a za celou stranu oznámil: PL jsou dezinformační. Nechceme se tam prezentovat
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

Volební manažer KDU-ČSL Václav Pláteník na sociální síti Twitter oznámil, že lidovci nenechají svou reklamní kampaň doputovat na tzv. dezinformační servery, kam řadí také server ParlamentníListy.cz. Nechali se inspirovat seznamem, který připravil think-tank Evropské hodnoty. Server ParlamentníListy.cz prý dokonce lidovci vyřadili z monitoringu tisku.

„Již před několika měsíci jsme vyřadili Parlamentní listy z monitoringu tisku a prezentovat se tam ani na podobných dezinformačních serverech nechceme. Nemá to pro ně pochopitelně nijak likvidační efekt, reklamy tam mají dost, je to spíše věc etiky a postoje,“ řekl volební manažer lidovců Václav Pláteník. 

Mezi dezinformační weby řadí takové, které produkují či alespoň sdílejí manipulativní články nebo šíří tzv. hoaxy – česky řečeno mystifikace, klamavé zprávy. Pláteník pochybuje, že tento krok serveru ParlamentníListy.cz uškodí, ale prý jde o princip. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

15:54 Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

Kdo je tu dezinformátor, ptá se řečnicky zpěvák Janek Ledecký, kterého Evropské hodnoty zařadily rov…