Volebním lídrem ANO v Karlovarském kraji bude ministr Ťok

24.04.2017 20:48

Kandidátku ANO v podzimních volbách do sněmovny povede v Karlovarském kraji ministr dopravy Dan Ťok. Za ním bude poslanec ANO Roman Procházka a na třetím místě krajská zastupitelka Věra Procházková. Kandidátku dnes schválil krajský sněm ANO, který se konal v Sokolově. ČTK o tom informovala mluvčí ANO v Karlovarském kraji Gabriela Dostálová.

Volebním lídrem ANO v Karlovarském kraji bude ministr Ťok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Kandidátní listinu musí ještě schválit celostátní předsednictvo hnutí ANO. Dan Ťok je ministrem vlády za ANO, ale není členem hnutí.

„Jsem moc ráda, že naši nominaci na lídra kandidátky přijal právě pan ministr dopravy,“ uvedla krajská předsedkyně ANO a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová. Od ministra si slibuje pomoc v řešení dopravních problémů, které její region trápí. Kraj nemá napojení na českou ani německou dálniční síť, železniční spojení do Německa ani na Prahu není ideální. „Říkali jsme a říkáme, že hlavní prioritou je pro nás dostavba dálnice D6,“ uvedla Vildumetzová.

Zvolení lídra kandidátky bylo podle mluvčí krajské organizace jednomyslné. „Já si té nominace hrozně vážím a jsem připraven za ANO volby v Karlovarském kraji vyhrát,“ uvedl v tiskové zprávě Ťok.

Dvojkou na kandidátce je současný poslanec Roman Procházka, na třetí místo nominovali delegáti krajskou zastupitelku Věru Procházkovou, hned za ní hejtmanku Janu Vildumetzovou a starostku Rotavy Ivu Kalátovou.

V Karlovarském kraji má už jasno o lídrovi kandidátky také ODS, kterou povede do voleb Jan Bureš, bývalý starosta Ostrova a nyní náměstek hejtmanky. STAN a KDU-ČSL by jako lídra společné kandidátky měly mít primátora Karlových Varů Petra Kulhánka (Karlovarská občanská alternativa – KOA).

Piráti, kteří jsou členy krajské koalice, budou mít v čele kandidátky Petra Třešňáka, starostu Mariánských Lázní. Kandidátku KSČM povede poslanec Jaroslav Borka. Kandidátku ČSSD V Karlovarském kraji by měla vést poslankyně Markéta Wernerová.

Další strany budou ještě o podobě kandidátek jednat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…