Volného odvedla policie. Na Václaváku se to zvrtlo, tohle k tomu vedlo

07.03.2021 15:51

Poslanec Lubomír Volný svolal do Prahy demonstraci proti vládě a jejím opatřením. A stálo to za to. Lidé utvořili živý řetěz, hrála státní hymna. Nepotěší to asi ministra Hamáčka. Od demonstrantů padla ostrá vyjádření. „Hamáčku, budeš pykat!“ nebo „policie jak gestapo“. Původní plán podle Volného byl prý protestující zbít a natočit, ale nevyšlo to. Vše skončilo prý úplně jinak. Zatčení?

Volného odvedla policie. Na Václaváku se to zvrtlo, tohle k tomu vedlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Improvizovaná autogramiáda poslance Volného

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 20005 lidí
„Slyšeli jste opětovné vysílání policie, která na rozkaz Hamáčka vás chce bít. Prosím vás, chyťte se za ruce, udělejte živý řetěz, dva metry od sebe. To, že budete mít roušky nasazené pod nosem, asi těžko bude policie řešit obuškem. Ukažme sílu vlastní sebekontroly. My zvítězíme, zvítězíme demokraticky ve volbách a změníme režim v této zemi. A to je naše policie. Nenechme si ukrást naši policii,“ vyzýval z pódia poslanec Volný.

Na to mu policejní sbor z megafonu odpovídal následovně: „Jménem zákona, je povoleno shlukování ve skupinách o nejvíce dvaceti účastnících při zachování rozestupů mezi skupinami alespoň dva metry. Neuposlechnete-li této výzvy, dopouštíte se protiprávního jednání a může proti vám být použito donucovacích prostředků.“

„Takže děkuji, policie se rozhodla tuto demonstraci zlikvidovat. Nevím, jak to zvládneme, prosím sedněte si,“ apeloval Volný znovu na protestující. „Vyzývám policii, aby zasáhla v souladu s českými zákony. Máte tady před sebou občany, kteří nekladou odpor, můžete se mezi nimi procházet a žádat je individuálně, aby dodržovali opatření. Jaýkoliv kolektivní zásah bude trestným činem a bude vyšetřován a příslušní policisté za něj budou potrestáni. Lidé tady sedí, vyjadřují pouze svůj nesouhlas a dodržují opatření,“ dodal politik s tím, že v případě, že by policisté zasáhli, bude on vyžadovat důkaz, že nesedí dva metry od sebe.

„Takže dámy a pánové, tato demonstrace nebude probíhat podle plánu, protože původní plán pana Hamáčka byl, že vás všechny zbije, natočí vás v televizi, jak vy se bráníte a jak dostáváte lidově řečeno čočku,“ hlásal dále Volný. Policie se jeho proslov mezitím pokoušela přehlušit opakováním své výzvy k dodržování opatření vlády. „Povoleno shlukování ve skupinách o nejvíce dvaceti účastnících při zachování rozestupů mezi skupinami alespoň dva metry. Neuposlechnete-li této výzvy, dopouštíte se protiprávního jednání a může proti vám být použito donucovacích prostředků.“

Volný na to reagoval slovy k demonstrantům: „Tak to vidíte, už se na vás kluci chystají,“ a k policistům: „Uvědomte si, že proti vám nestojí fotbaloví rváči, nestojí proti vám násilníci, vrazi ani zloději. Vidím tady dokonce pistole na gumové střely. Vidím tě, nestřílej, nemusíš to dělat. A nyní ve jménu budoucnosti České republiky zazní česká státní hymna,“ ohlásil Volný. Demonstranti se na tato slova jako jeden muž postavili.  

Ze  záznamu demonstrace, který tentokrát přinesla Raptor TV, lze zase například vidět, jak početní demonstranti spílají snad ještě početnějším policistům: „Styďte se, styďte se, styďte se!“ tento řev následně vystřídá skandování: „Prasata, Prasata, Prasata!“ Kameraman, který prochází skupinami demonstrantů, zachytil rovněž výkřiky jako: „Hamáčku, budeš pykat!“ nebo na účet policie, oblíbené „gestapo“.

Asi před hodinou sdílela facebooková stránka Volný blok informaci, že byl poslanec Volný zatčen policií. Jeho fanoušci jsou očividně rozzlobení a v komentářích se to nebojí dát najevo. „JESTLI TOHLE SE STALO,TAK TO UŽ JE SÍLA!!!!!!! GESTAPÁCKÁ VLÁDA . VRAZI!!!!“ napsala pod příspěvkem jedna z Volného podporovatelek. „Všimněte si, že Okamura nedělá pro lidi vůbec nic. Fotí se s pejskama a lid, který mlátí represivní složky, ani nepodpoří,“ napsal zase Petr Nečásek. Podle jiných zase vládě už teče do bot, a potřebují tak Volného zlomit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babička, 82 let, špatně dýchá. Nutí jí respirátor, lékař křičel. Advokátka Hamplová odkrývá hroznou realitu seniorů bez vakcíny

18:50 Babička, 82 let, špatně dýchá. Nutí jí respirátor, lékař křičel. Advokátka Hamplová odkrývá hroznou realitu seniorů bez vakcíny

Nátlak na očkování dál sílí a zdá se, že dobrovolnost se čím dál častěji zaměňuje spíše za nutnost. …