Vrazi! Koudelkova hra. Po show Hamáčka nový výbuch kauzy Kroupa

05.05.2021 12:44 | Ze sítí

Kdyby vláda řekla, zda šéfa BIS Koudelku nechá ve funkci, byl by klid, poznamenal po emotivní tiskové konferenci ministra vnitra Jana Hamáčka šéfredaktor Info.cz Michal Půr. Hamáček podal trestní oznámení na redaktory Seznam zpráv Kroupu a Cirokovou, současně žádá odškodné 10 milionů Kč a omluvu od představitelů koalice SPOLU. Ty mluvčí Hradu Jiří Ovčáček rovnou přirovnal k pachatelům justičních vražd 50. let. Redakce Seznam zprávy se proti Hamáčkovi ohrazuje, nicméně na její adresu prší další negativní vyjádření.

Vrazi! Koudelkova hra. Po show Hamáčka nový výbuch kauzy Kroupa
Foto: Repro ČT
Popisek: Tisková konference Jana Hamáčka

Anketa

Komu víc věříte?

hlasovalo: 14765 lidí

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) podá trestní oznámení na autory materiálu Seznam Zpráv Janka Kroupu a Kristinu Cirokovou ohledně jeho cesty do Moskvy. V civilním řízení pak bude požadovat odškodné 10 milionů korun. Požaduje také omluvu od lídrů stran koalice Spolu Pekarové Adamové, Fialy a Jurečky. Reakce na toto Hamáčkovo oznámení na sebe nenechaly dlouho čekat. Seznam Zprávy si trvají na svém.

K tiskové konferenci více ZDE

„Politici koalice SPOLU musí okamžitě přestat s rétorikou ve stylu Urválka a Brožové-Polednové. Destruují demokratické prostředí soustavným obviňováním druhých z velezrady bez jakýchkoliv důkazů. Jsou to křivá a zlá slova, která tráví atmosféru v zemi. Začněte se chovat slušně!“ napomenul lídry koalice Petra Fialu, Markétu Pekarovou Adamovou a Mariana Jurečku hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Proti koalici Spolu dnes míří i požadavek lídra ČSSD Hamáčka, jenž po nich požaduje omluvu za slova o vlastizrádci.

Politici koalice SPOLU musí okamžitě přestat s rétorikou ve stylu Urválka a Brožové-Polednové.

Destruují demokratické prostředí soustavným obviňováním druhých z velezrady bez jakýchkoliv důkazů. Jsou to křivá a zlá slova, která tráví atmosféru v zemi.

Začněte se chovat slušně!

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) May 5, 2021

„Tak kalkulace, že to nepůjde k soudu, protože jde o tajné informace, Kroupovi nevyšla...“ zareagoval na dnešní vývoj kolem celé kauzy, kdy Hamáček hovořil o tom, jak podá trestní oznámení, někdejší poradce lidovce Pavla Bělobrádka Martin Schmarcz.

„Kdyby vláda jasně řekla, zda Michala Koudelku nechá ve funkci šéfa BIS i poté, co mu v létě vyprší termín, tak by byl klid,“ domnívá se v souvislosti s kauzou šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr.

Kdyby vláda jasně řekla, zda Michala Koudelku nechá ve funkci šéfa BIS i poté, co mu v létě vyprší termín, tak by byl klid.

— Michal Pur (@michalpur) May 5, 2021

„Uznejte, BIS nemůže po tom všem směrovat úniky jen do Respektu,“ podotkl také americký novinář žijící v Česku Erik Best.

A vyjádřil se již také i šéfredaktor Seznam Zpráv Jiří Kubík. „Seznam Zprávy jsou připraveny pravdivost svých zjištění prokázat v případném soudním řízení. Reakce J. Hamáčka přichází ve chvíli, kdy ještě na uzavřeném jednání Sněmovny nevystoupili klíčoví aktéři schůzky na Ministerstvu vnitra z 15. 4. Jejich veřejná vyjádření naše informace nevyvrátila,“ uvedl na svém twitterovém účtu.

Seznam Zprávy jsou připraveny pravdivost svých zjištění prokázat v případném soudním řízení. Reakce J. Hamáčka přichází ve chvíli, kdy ještě na uzavřeném jednání Sněmovny nevystoupili klíčoví aktéři schůzky na Ministerstvu vnitra z 15. 4. Jejich veřejná vyjádření naše informace nevyvrátila.

— Jiří Kubík (@jiri_kubik) May 5, 2021

„Tentokrát má ČSSD naprostou pravdu. Ten, kdo tvrdí, že Kroupa je novinář, neví, co to slovo znamená (například ověřovat informace ze dvou zdrojů, a to i ty od fízlů)...“ zaútočil však sdílením letáku, který včera sociální demokracie rozdávala ve Sněmovně, mediální analytik Štěpán Kotrba.

 

„Z akce, která byla navzdory peripetiím zcela mimořádným gestem vůči vnější hrozbě, se stala naprostá bramboračka a další reputační skvrna na české pověsti. Nepochopitelné, ať už za to nese odpovědnost kdokoliv,“ nechal se slyšet také novinář Ján Simkanič.

Z akce, která byla navzdory peripetiím zcela mimořádným gestem vůči vnější hrozbě, se stala naprostá bramboračka a další reputační skvrna na české pověsti. Nepochopitelné, ať už za to nese odpovědnost kdokoliv.

— Ján Simkanič (@Simindr) May 5, 2021

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyšachovat Okamuru. Zase. Ivan Bartoš řekl jak to bude

12:36 Vyšachovat Okamuru. Zase. Ivan Bartoš řekl jak to bude

Ta antikampaň proti Pirátům byla masivní. I tzv. čeští elfové to řekli. Za otevřeným „pirátským fóre…