Vrbětice: Průlom. Blíží se klíčový důkaz

15.09.2021 7:44

O tom, co se stalo před 7 lety ve Vrběticích, se možná již brzy dozvíme víc. Vyšetřovatelé teď čekají na důležitou informaci, která by mohla ukázat, zda v muničním skladu, který vyletěl do povětří, došlo k sabotáži.

Vrbětice: Průlom. Blíží se klíčový důkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na protesty před ruskou ambasádou dohlížely i policistky na koních

Podle informací Lidových novin čekají vyšetřovatelé na výsledky analýzy lidských ostatků, které nalezli na místě výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Na jaře letošního roku vyšlo z informací policie a BIS najevo, že ve výbuchu měli prsty dva agenti ruské armádní rozvědky.

„Podle informací LN nyní vyšetřovatelé čekají na výsledky nových analýz ostatků dvou mužů. Ty by měly prokázat, zda se v tělech objevily látky, jež nepocházejí z munice uskladněné ve Vrběticích. To by přitom znamenalo klíčový důkaz úmyslného vyhození skladu zbraní do vzduchu,“ napsal list.

„Pokud tam byly šrapnely a šlo to do kostí, tak by se mohly najít kovové částice. Pokud tam byl výbuch, tak lze vystopovat tzv. blood syndrom, kdy dojde k polámání kostí tlakovou vlnou. Pokud se bavíme o místě epicentra, tam může být i termické poškození,“ poznamenal přednosta Ústavu soudního lékařství FN Královské Vinohrady.

Rodiny pozůstalých po obou českých zaměstnancích by také rády věděly, co se přesně stalo s jejich blízkými. Usilují o vybudování pamětního místa na místě tragické události.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozverný Bartoš se odvázal, polonazí fanoušci sebou škubali do rytmu. Koluje VIDEO z letní párty

19:23 Rozverný Bartoš se odvázal, polonazí fanoušci sebou škubali do rytmu. Koluje VIDEO z letní párty

Lídr koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) do sněmovních voleb a předseda Pirátů Ivan Barto…