Vsi a města se mohou znovu ucházet o titul Obec přátelská rodině

06.07.2012 7:54

Města, jejich čtvrti či vesnice se mohou i letos ucházet o titul Obec přátelská rodině. Vítězové si mezi sebou rozdělí šest milionů korun na podporu rodinných projektů. Přihlášky do pátého ročníku celostátní soutěže je možné ministerstvu práce zasílat až do konce roku. Pravidla klání se totiž změnila a uchazeči musí vytvořit a předložit svůj "plán rozvoje rodinné politiky". ČTK to sdělila mluvčí ministerstva Viktorie Plívová.

Vsi a města se mohou znovu ucházet o titul Obec přátelská rodině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek

Pořadatelé se dosud snažili ocenit města a obce hlavně za to, co se v nich pro rodiny už udělalo. Nyní podle ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) chtějí radnice motivovat k dalšímu pokroku. "Od roku 2012 je cílem ocenit ty obce, jejichž představitelé prokazatelně projeví snahu zlepšit dosavadní opatření na podporu rodiny. Titul získají obce, které usilují o zavedení koncepčních a dlouhodobých opatření," uvedl Drábek.

Poslanecká komise pro rodinu

Kromě podmínek se mění ale i částka, kterou si vítězné obce a města mezi sebe rozdělí. Loni to bylo totiž celkem sedm milionů, tedy o milion víc. Soutěží se v pěti kategoriích. Obce do 1000 obyvatel mohou vyhrát půl milionu, ty s tisícovkou až 3000 obyvatel pak 900.000 korun a města do 10.000 obyvatel 1,1 milionu. Města s 10.000 až 50.000 obyvatel mohou dostat 1,5 milionu, větší sídla pak dva miliony.

Přihlášky odborníci vyhodnotí. Poté vyberou postupující do druhého kola. Ty pak navštíví. Výherce vyhlásí ministr práce příští rok v březnu. Soutěž pořádá ministerstvo spolu s poslaneckou komisí pro rodinu. Spolupracuje na ní i Asociace pro rodinu a Síť mateřských center. V předchozích ročnících si vítězná místa rozdělila celkem 26 milionů korun. Za tyto peníze se pak konaly třeba rodinné olympiády či předčítání seniorů dětem. Vyšly také brožury se seznamem služeb pro rodiny, vznikly dětské koutky na radnicích či se vybavila dětská hřiště.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Síkelova habaďůra: „Tvařte se jako malí a střední. Přimhouříme oko.“

14:40 Síkelova habaďůra: „Tvařte se jako malí a střední. Přimhouříme oko.“

Ministr Jozef Síkela dal velkým průmyslovým koncernům nečekanou radu: Pro účely zastropování cen ene…