Všichni můžeme být Havlem, začali zelení svou kampaň

16.09.2013 20:06

Strana zelených představila svůj předvolební program, zároveň zahájila kampaň. S heslem „Jdeme to změnit“ se hodlá opřít o boj s korupcí, rozvoj vědy, ale i o odstranění finančního znevýhodnění žen.

Všichni můžeme být Havlem, začali zelení svou kampaň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Předseda Ondřej Liška v pražském divadle La Fabrika, kde Strana zelených program představila, také připomněl, že zelené dříve podporoval exprezident Václav Havel. "Václavem Havlem se můžeme stát my všichni," dodal v nadsázce.

Zelení na předvolební propagaci vynaloží více než 12 milionů korun, opřít se chtějí hlavně o dobrovolníky v ulicích.

"Od roku 1989 je zde největší procento lidí, kteří jsou znechuceni zavedenými politickými stranami, kteří se ani pět týdnů před volbami ještě nerozhodli, koho volit. Myslím, že právě pro tyto lidi Strana zelených může být tou správnou alternativou," řekl novinářům Liška.

Předseda strany bude volebním lídrem v Praze. Ve Středočeském kraji se do čela kandidátky postaví advokát Václav Láska, který se chce zaměřit na boj proti korupci. Česká republika podle něj potřebuje zákon o financování politických stran, který omezí prostor pro uplácení v politice.

V Jihomoravském kraji povede zelené do voleb jako jednička kandidátky bývalá zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová, v Moravskoslezském kraji pak náměstkyně primátora Opavy Pavla Brady. Ekonom Jiří Čáslavka kandiduje jako číslo jedna v Pardubickém kraji, projektant Petr Němec v Karlovarském kraji, starostka Kladrub Svatava Štěrbová v Plzeňském kraji a manažer Michal Kudrnáč v Královéhradeckém kraji. Jedničkou ve Zlínském kraji je specialista v oboru IT Michal Berg.

Vysokoškolský pedagog Stanislav Kovář je lídrem v Jihočeském kraji, redaktor Jiří Škoda v Ústeckém kraji, dětský psycholog Miroslav Hudec v Libereckém kraji, lektorka angličtiny Hana Konvalinková v Kraji Vysočina a filozof Martin Škabraha v Olomouckém kraji. 

reklama

autor: pan, čtk

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …