Všichni sledují Drahoše. Ale Michal Horáček má prý v rukávu ještě jedno eso

10.09.2017 8:08

Server E15.cz představil průzkum společnosti STEM, podle něhož se teď v přímé volbě prezidenta střetávají tři nejvýraznější kandidáti, Miloš Zeman, Jiří Drahoš a Michal Horáček. To není nijak překvapivá zpráva. Z průzkumu ovšem také vyplývá, že ve druhém kole by byl silnějším Zemanovým protikandidátem Michal Horáček. Má totiž v rukávu jeden trumf.

Všichni sledují Drahoše. Ale Michal Horáček má prý v rukávu ještě jedno eso
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na funkci prezidenta Michal Horáček zahájil sběr podpisů pod petiční archy na prezidentské volby

Přímá volba prezidenta je sice ještě relativně daleko, první kolo proběhne až v lednu příštího roku, ale předvolební kampaně kandidátů již běží na plné obrátky. Prozatím se zdá, že v prvním kole volby dojde na souboj Miloše Zemana, Jiřího Drahoše a Michala Horáčka. Zdá se také, že současný prezident Miloš Zeman postoupí do druhého kola volby. Ale kdo s ním?

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Společnost STEM tvrdí, že vážnějším soupeřem Miloše Zemana by byl textař, antropolog, ale také hráč Michal Horáček. Má totiž v rukávu jeden trumf. Dokázal by spíš oslovit část Zemanových dřívějších voličů. Jiří Drahoš by prý u Zemanových bývalých stoupenců moc šancí neměl. STEM to zjistila z průzkumu, v němž tentokrát zvolila trochu netradiční metodu. Zaměřila se na předpoklady jednotlivých kandidátů na to být ideálním prezidentem.

„Všichni máme v živé paměti výzkumy při poslední prezidentské volbě, kdy byl podle preferencí jasným favoritem Jan Fischer. Víme, jak dopadl,“ vysvětluje zvolení netypické metodiky expert agentury STEM Pavel Šimoník.

Celý článek naleznete zde.

„Horáček má větší sympatie u lidí z malých obcí a s maturitou. Drahoše předčí i u mladších voličských skupin. Někdejší předseda Akademie věd má zase výrazný náskok u vysokoškoláků a obyvatel hlavního města,“ doplňuje server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítejte v hlavním městě muslimů v Evropě. Mešita je tu na každém druhém rohu a vše má pod taktovkou radikální organizace zakazující ženám kalhoty

8:25 Vítejte v hlavním městě muslimů v Evropě. Mešita je tu na každém druhém rohu a vše má pod taktovkou radikální organizace zakazující ženám kalhoty

Italský publicista Guillio Meotti se ve svém aktuálním textu publikovaným americkým think-tankem Gat…