Všichni to čtou! Jakub Janda je šťastný, že může ovlivnit váš osud. Jak?

27. 8. 2019 7:15

Lobbista Jakub Janda na svém facebookovém profilu poukázal na Doporučení týdne think tanku Evropské hodnoty. „Zde říkáme, co by podle nás měly státní instituce udělat v oblasti bezpečnostní politiky,“ poznamenal Janda.

Všichni to čtou! Jakub Janda je šťastný, že může ovlivnit váš osud. Jak?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

„Každý týden si to čtou stovky lidí ve státních a politických institucích,“ míní. „Včera byl s naším doporučením v Otázkách Václava Moravce konfrontován ministr obrany. Jasně, že se to naplno nestane. Ale chceme, aby se konečně začalo nahlas mluvit o důrazné reakci českého státu na ruské vykrádání českých bezpečnostních institucí, které bohužel vláda systematicky ututlává,“ zmínil.

„Na multilaterální ůrovni by česká vláda měla v rámci NATO pomocí článku 4 Washingtonské smlouvy požadovat svolání Severoatlantické rady ke konzultacím, kde by spojencům ČR předložila vyhodnocení dosavadních útoků proti ČR a požadovala by společné stanovisko Aliance, které odsoudí toto ruské nepřátelské jednání. Řada aliančních států dnes čelí podobným útokům a přesně k podobným kolektivním krokům NATO slouží, byť tentokrát nepůjde o vojenskou reakci na ruské agresivní operace,“ zní doporučení.

„Ruská vojenská rozvědka úspěšně napadla a vykradla v letech 2016–2017 české ministerstvo zahraničí, což potvrdila ve své výroční zprávě BIS, letos se další útok opakoval. Je na čase začít Rusko trestat. Mohli bychom začít tím, že pošleme všechny příslušníky ruské vojenské rozvědky GRU z ruské ambasády v Praze domů. Okamžitě,“ dodal rázně Janda.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

21:31 Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

Hostem v pořadu Štrunc! žurnalisty Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl komentátor týdeníku Reflex B…