Všude samí ruští zrádci a kolaboranti. Britský komentátor má obavy o budoucnost světa

08.01.2017 10:03

„Ruská zrada je obrovská a je všude.“ Těmito slovy uvádí svůj komentář pro server britského deníku The Guardian Nick Cohen. Velká Británie se možná bude muset připravit na situaci, kdy bude od Evropy izolovaná a v USA už nebude mít zdaleka tak silného spojence jako dřív. Spojené státy se prý dokonce mohou potenciálně stát nepřátelskou mocností, jelikož hrozí, že se Washington sblíží s Moskvou.

Všude samí ruští zrádci a kolaboranti. Britský komentátor má obavy o budoucnost světa
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Putin - Ukrajina
reklama

Proč zvítězil Donald Trump v amerických prezidentských volbách i navzdory tomu, že se 45. prezident USA staví do pozice člověka blízkého ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi? Asi proto, že američtí nacionalisté nenáviděli víc své vlastní spoluobčany než stát, který představuje pro USA reálnou hrozbu. Američtí nacionalisté nenáviděli vlastní establishment, nenáviděli vědce, kteří varují před globálním oteplováním, nenáviděli odborníky, kteří varovali před jednáním Ruska ve světě. Přitom se stačilo podívat na ruské televizní kanály, kde je Západ vykreslován jako semeniště nemravnosti, hříchu a zla.

Budoucímu prezidentovi USA Donaldu Trumpovi to však nebrání v tom, aby hovořil o sbližování s Ruskem. Na sociální síti Twitter dokonce neváhal označit za hlupáky ty, kteří před sbližováním USA a Ruska varují. Zpochybnil ruské hackerské útoky na USA, připustil, že bude možné uznat ukrajinský Krym za součást Ruska a tak podobně.

Řadě pravicových politiků na Západě Putin nevadí, protože se hlásí k víře v Boha. Cohen má za to, že Sovětský svaz nebyl republikánům po chuti především proto, že se odvrátil od křesťanské víry. Putin se k víře vrátil, takže je vše v pořádku. Dokonce brojí proti homosexuálům, což se řadě konzervativních politiků na Západě líbí.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

A proč Putina podporují i mnozí levicoví politici na Západě? „Za těchto okolností je podpora Ruska ze strany labouristů, hnutí Stop válce a amerických Zelených naprosto neuvěřitelná. Možná bychom měli přestat odsuzovat pokrytectví a radikální levici a uzavřít to tím, že jde jen o neuvěřitelnou hloupost. Nejjednodušší vysvětlení bývají často ta nejlepší,“ vyjádřil se o levicových politicích komentátor.

Svůj text uzavírá varováním. Brexit oslabil vazby Velké Británie s Evropskou unií. Zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA může ohrozit dosavadní dobré vztahy Londýna a Washingtonu. V Londýně si je prý řada lidí vědoma toho, že Rusko představuje potenciální hrozbu. Pokud si to neuvědomí i Trump, může nastat situace, že se Spojené státy mohou stát potenciálně nepřátelskou cizí mocností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…