Vtip o Jaroslavu Tvrdíkovi

10. 10. 2018 11:45

Jakub Janda potěšil své fanoušky na Facebooku „vtipem z bezpečnostní komunity“. Jeho hrdinou je Jaroslav Tvrdík, který prý dokázal sehrát roli toho nejlepšího aktivního opatření proti posilování čínského vlivu v ČR. Stačilo prý jediné- dosadit Tvrdíka do firmy spravující čínské investice v ČR a nechat jej působit tam způsobem, jaký dovede jen on. Výsledkel je, že Číňané po pouhých dvou letech své aktivity z ČR rychle stahují.

Vtip o Jaroslavu Tvrdíkovi
Foto: Radim Panenka
Popisek: Jaroslav Tvrdík

Janda sdílel článek z webu Nový deník, který nesl název „Konec spanilé jízdy CEFC. Firma maže svůj název z českých dcer, Tvrdíkova pravá ruka přišla o všechny funkce“. V článku se píše o tom, že zatímco před dvěma lety prezident Zeman sliboval miliardové čínské investice a okázale společnosti CEFC otevíral všechny dveře, nyní se tato společnost snaží nenápadně zmizet. Kvůli finančním problémům se prý nedávno Číňané stáhli hned ze čtyř českých firem.

Anketa

Je v pořádku, když zastupitelé vytvoří koalici bez strany, která vyhrála komunální volby?

10%
90%
hlasovalo: 12618 lidí

„Jméno skupiny zmizelo z názvu firmy vlastnící rozlehlý kancelářský komplex Florentinum a stejně tak se přejmenovaly loni založené firmy - z CEFC Asset se stala Prague Asset 01 a z CEFC Asset 02 zase NP30 Asset,“ vypočítává článek. Kromě toho CEFC zrušila investici do cestovní kanceláře Canaria Travel.

K průvanu došlo i ve vedení české odnože čínské firmy. Jaroslav Tvrdík, hlavní tvář česko- čínské obchodní spolupráce, čistky ustál, ale jeho dlouholetá pravá ruka Marcela Hrdá musela podle Nového deník odejít.

CELÝ ČLÁNEK ZDE

Aktiva z CEFC byla v rámci restrukturalizace převedena do firmy CITIC Europe, a.s.. V její dozorčí radě stále sedí Jaroslav Tvrdík, ale Marcelu Hrdou vystřídala Číňanka Xia Ren.

Podle Jakuba Jandy koluje v bezpečnostní komunitě vtip, že angažmá Jaroslava Tvrdíka bylo tím nejlepším aktivním opatřením proti posilování čínského vlivu.

„Před třemi lety se oznamovaly veliké "strategické" investice v Česku. Dnes čínský stát dělá v CEFC (vlajkové lodi čínského vlivu v Česku) čistky, z velikých investic nezbylo nic jiného než snaha kupovat si politický vliv,“ napsal už vážněji Janda.

Že čínská akvizice dopadla takto tristně, to je podle něj především zásluha Jaroslava Tvrdíka.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeden z šéfů ODS prý chlastá tak, že mu na radnici postavili vlastní bar i s židlema. Exkluzivní foto utajených prostor

14:47 Jeden z šéfů ODS prý chlastá tak, že mu na radnici postavili vlastní bar i s židlema. Exkluzivní foto utajených prostor

Bylo by to úsměvné, pokud by nešlo o volené zastupitele a veřejné peníze. Takto alespoň pro Parlamen…