Výběr nadstandardů bude fér, slibuje Heger. Má na to pracovní skupinu

28.07.2012 16:14

K posouzení dalších nadstandardů ve zdravotnictví byla sestavena speciální pracovní skupina. Je složená ze zástupců lékařů, zdravotních pojišťoven i pacientů. Ministr Leoš Heger si od toho slibuje transparentní výběr.

Výběr nadstandardů bude fér, slibuje Heger. Má na to pracovní skupinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Leoš Heger

„Fungování pracovní skupiny jsme institucionálně zajistili tak, aby budila důvěru jak odborníků, tak i široké veřejnosti a zároveň reprezentovala všechny skupiny, které budou rozhodováním komise nejvíce ovlivněny,“ vysvětluje její existenci ministr zdravotnictví Leoš Heger.

„Samozřejmě vnímáme, že další rozvoj nadstandardů je politicky velkým tématem, a proto poté, co nalezneme shodu se zástupci lékařů, zdravotních pojišťoven, pacientů i ostatních relevantních skupin, počítáme s tím, že nadstandardy prodiskutujeme ve zdravotním výboru, případně v koalici,“ ujišťuje.

Že pracovní skupina zajistí průhledný výběr nadstandardů, si slibuje i Hegerův náměstek Marek Ženíšek. Scházet se nebude podle pevného plánu, ale podle potřeby. Z každého jednání vznikne zápis, který si budou moci občané přečíst na internetových stránkách ministerstva.

„Nejsem lékař, ale dlouhodobě se snažím o ztransparentnění procesů ve veřejné správě. Sleduji proto aktivity Leoše Hegera v oblasti tvorby nadstandardů a musím říct, že míra transparentnosti a zapojení mnoha aktérů s vysokým morálním kreditem ve mně budí důvěru, že tvorba nadstandardů probíhá bez lobbistických tlaků,“ věří projektu poslanec za TOP 09 Jan Farský. Příští jednání je naplánováno na 4. září.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…