Vyhodí Petříčka za Izrael? Zkušený muž ví

26.05.2020 10:18

Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký má za to, že si ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) zaslouží vyhodit z vlády. Prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše prý museli málem křísit, když zjistili, co Petříček provedl.

Vyhodí Petříčka za Izrael? Zkušený muž ví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Poprask kolem společného prohlášení ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) a jeho předchůdců v úřadu Lubomíra Zaorálka (ČSSD) a Karla Schwarzenberga (TOP 09) pořád neutichá. Pánové dali jasně najevo, že nesouhlasí s plány nové izraelské vlády na připojení osad ze Západního břehu Jordánu.

Anketa

Podporujete návrh, aby se v českých obchodech povinně prodávalo až 85 % českých potravin?

91%
9%
hlasovalo: 11196 lidí

„Víme, že Izrael je vzácným příkladem demokracie na Blízkém východě, ale týká se to pouze jeho vlastních občanů, nikoli Palestinců na okupovaných územích. Víme také, že Palestinci v minulosti promarnili možnosti dosáhnout urovnání konfliktu. To ovšem neznamená, že mají být nyní obráni o úrodná území, klíčová pro vytvoření jakékoli formy palestinského státu,“ zkritizovala trojice mužů izraelské plány v textu pro deník Právo.

Komentátor Miroslav Korecký má za to, že po přečtení těchto řádek museli prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše málem křísit, protože tři čeští politici podle jeho názoru pošlapali dosavadní českou politiku vůči Izraeli a dali do rukou munici všem kritikům židovského státu.

„Dva zkušení politici a jeden zaučující se adjunkt se rozhodli veřejně pokárat zemi, jejímž jsme v Evropě tradičně nejbližším spojencem. A z výšin Černínského paláce jí radit, jak by po desetiletích prakticky permanentní války se všemi teroristy v regionu neměla zajišťovat svou bezpečnost. S naprostým ignorováním toho, kdo za ta desetiletí torpédoval jakékoli snahy o mír. Jako by zahraniční politika země byla právě jen tématem do diskusního kroužku, či dokonce klášterní školy novicek. Jako by nebyla věcí nejužších zájmů – národních, ekonomických, bezpečnostních... Těmito zájmy jsme vázáni k západnímu světu, tedy k USA i Izraeli. Když ministr zahraničí hloupým textem dodává munici nepřátelům našich přátel, je to skoro totéž, jako by veřejně zpochybňoval Severoatlantickou alianci,“ napsal komentátor.

Kdyby podobné chování předvedli ministři britské vlády či vlády Spojených států, byli by z kabinetu vyhozeni dřív, než by stačili usednout do křesla ve své kanceláří. V České republice k tomu však pravděpodobně nedojde. Korecký svůj text uzavřel myšlenkou, že  Babiš Petříčka v úřadě ponechá, aby si udržel svého koaličního partnera - ČSSD.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…