Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo

21.03.2019 12:33

S kým se vyfotíš, to je tvůj kamarád a jeho zájmům sloužíš. Alespoň tak by se dalo popsat uvažování Pavla Šafra a Johany Hovorkové z webu Forum24, když kritizovali redaktora Petra Koláře z Mladé fronty za „devótní“ a „servilní“ rozhovory, naposledy prý s Václavem Klausem mladším. A tak se redaktor Mladé fronty rozhodl jim práci usnadnit a udělal album všech osobností, se kterými se fotil a je s nimi podle této logiky kamarád. Nechybí Vojtěch Filip, Babiš, Zeman či Klaus starší. Ani Dominik Feri nebo Pavel Novotný. A Jaroslav Plesl vyhrabal starou fotku, kde je pro změnu vyfocený Pavel Šafr...

Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo
Foto: Archiv J. Pitrona
Popisek: Jakub Pitron (vpravo) s P. Šafrem na akci " Hi Friends".

Obvinění přišlo například od Johany Hovorkové z Šafrova serveru: „Václav Klaus ml. byl vyloučen z Občanské demokratické strany. Bezprostředně poté uvedl, že se ke straně již nebude dál vyjadřovat. Ale tento slib mu nevydržel ani pár hodin a poskytl rozhovor Babišově Mf DNES, tedy redaktorovi Petru Kolářovi, se kterým se přátelí. A podle toho interview, které je umístěno na titulní straně jako hlavní článek, také vypadá.

Anketa

Dostane se TOP 09 do příští Poslanecké sněmovny? Ať už sama, či v rámci předvolebního spojenectví?

5%
95%
hlasovalo: 11322 lidí

Klaus zde díky servilním otázkám hájí své postoje naprosto bez problémů. Například na dotaz, proč se účastnil akce po boku lidí jako Jaroslav Doubrava či Ivan David, říká: ‚S Babišem už se pomalu nesmíte stýkat, že je ušpiněnej, s tímhle se nesmíte stýkat, s tamtím. Já toto neuznávám‘.“ píše Hovorková o Klausovi a Kolářovi, kteří se prý přátelí.

A dodala, že se dá očekávat, že Mf DNES bude v tažení za Václava Klause mladšího pokračovat. „Je to potenciální Babišův spojenec, a hlavně dobrý Kolářův kamarád. Redaktor Mf DNES je navíc známý svou antipatií vůči Petru Fialovi,“ obviňuje redaktorka Koláře.

Fotogalerie: - Výsledky Skupiny ČEZ

Generální ředitel a předseda představenstva ČEZ Da...
Skupina ČEZ v roce 2018 vydělala 10,5 mld. Kč, v r...
Místopředseda představenstva ČEZ Tomáš Pleskač
Generální ředitel a předseda představenstva ČEZ Da...
Skupina ČEZ v roce 2018 vydělala 10,5 mld. Kč, v r...
Skupina ČEZ v roce 2018 vydělala 10,5 mld. Kč, v r...

A šéfredaktor serveru Pavel Šafr Koláře obviňoval ještě dříve v souvislosti s průzkumem, proti jehož zveřejnění se předseda Petr Fiala ohradil: „Průzkum přinesl v Mf DNES redaktor Petr Kolář, který se rád fotografuje s Václavem Klausem mladším během soukromých akcí jako jeho blízký přítel a dává si tyto společné fotografie na svůj facebook. Je také známý tím, že mezi novináři mluví vulgárně o předsedovi ODS.“ Co dále Šafr o Kolářovi napsal: „Připravuje v tomto listu devótní rozhovory s majitelem novin a premiérem Andrejem Babišem.“

Jako důkaz onoho přátelství mu sloužily tyto snímky z Kolářova Facebooku: