Výhybka do socialismu? Janek Ledecký si myslí, že k tomu už dochází. Prý se to může vymknout kontrole

15.04.2020 19:25

Zpěvák Janek Ledecký se bojí, že „současná situace dává vládě neuvěřitelnou možnost přehodit výhybku do tuhého socialismu“. Podle Ledeckého už k tomu dochází, protože jsme si všichni museli „kleknout“, ale „jen někteří teď dostanou od státu přidáno“. V karanténě prý zpěvák alespoň může hodně cvičit na kytaru, což chce zúročit na koncertech, až se uvolní současná opatření.

Výhybka do socialismu? Janek Ledecký si myslí, že k tomu už dochází. Prý se to může vymknout kontrole
Foto: youtube.com
Popisek: Janek Ledecký
reklama

Janek Ledecký v rozhovoru popsal, že život v karanténě je psychické peklo. „Do dnešního dne jsem přišel o akustické turné, různé plesy, celkem asi třicet koncertů. Já to vydržím ještě dlouho. Ale lidi z kapely jsou lehce u dna,“ říká Ledecký, kterému koncertování chybí. „Musím říct, že mám úžasného klávesáka Pavla Muchu. Ten má kromě konzervatoře ještě zdrávku a 1. dubna nastoupil do Motola jako zdravotní bratr, aby pomohl, a je tedy v první linii,“ pochválil kolegu Ledecký, jak informuje iDnes.cz.

Anketa

Jak zatím hodnotíte výkon Stanislava Křečka jako ombudsmana? (Ptáme se od 15.4.2020)

95%
hlasovalo: 19034 lidí
Zpěvák doufá, že koronavirus odezní, stejně jako v minulosti nákazy SARS nebo MERS. „Jsem optimista a mám takový kacířský sen. Že to všechno stejně jako předešlý SARS, MERS a další s jarem odejde a zmizí. Třeba se budeme divit,“ přeje si Ledecký. A vzápětí varuje, že současná situace dává vládě velké pravomoci, které by se mohly vymknout kontrole.

„Bojím se, že současná situace dává vládě neuvěřitelnou možnost přehodit výhybku do tuhého socialismu. Už teď k tomu dochází. Na kolena jsme si klekli všichni stejně, ale někteří teď dostanou od státu přidáno, a někteří ne. Takže to bude velká diskvalifikace,“ tvrdí Ledecký, který ale nechce v současnosti v této věci nijak bojovat. „O oblasti zrovnoprávnění kulturní scény jsem se už angažoval dost a dopadlo to tak, že jsem kvůli tomu prodal nakonec podíl v Divadle Kalich a odešel jsem na svobodnou cestu autora a producenta,“ vysvětlil.

Ledecký také vyjádřil obavy nad stavem českých hospod a restaurací. „Obávám se, že ne všechny hospody současnou situaci přežijí. I když se třeba brzy otevře tak, jak jsme zvyklí, nebudou tu jako dříve turisté. Jak jsou hospody zavřené dnes, tak zůstanou další půlrok nebo déle a bude se hledat někdo, kdo bude mít tu odvahu se do toho vůbec pustit,“ prorokuje Ledecký, který zatím plánuje podzimní koncerty a vánoční turné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

8:48 Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

Na začátku listopadu zemřela vdova po zavražděném mafiánovi Antonínu Bělovi. Podle zjištění deníku P…