Výkonná rada ODS bude jednat o volbách a rebelech

24.09.2012 6:06

Výkonná rada ODS se dnes bude zabývat kampaní před krajskými a senátními volbami a situací ve straně po revoltě šesti poslanců, kteří potopili vládní daňový balíček.

Výkonná rada ODS bude jednat o volbách a rebelech
Foto: Martin Kovář
Popisek: V Polygonhousu proběhla Výkonná rada ODS

 Širší vedení ODS se sejde poprvé od jednání Sněmovny, na němž se vládě kvůli odporu několika občanských demokratů výrazně zkomplikovalo prosazení daňových opatření i majetkového vyrovnání s církvemi. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury jsou ale i v takové situaci pro ODS tématem číslo jedna blížící se krajské a senátní volby.

Členem výkonné rady ODS je i jeden z revoltujících poslanců ODS Marek Šnajdr. Šestice nespokojených poslanců v těchto týdnech jedná s vedením strany o kompromisu ve vládním daňovém balíčku. Většina krajských lídrů ODS už dříve vyčetla stranickým rebelům, že odporem vůči vládě sledují osobní zájmy a ohrožují úspěch ODS v podzimních volbách. Odpůrci vládního daňového balíčku to ale odmítli s tím, že ODS naopak poškozuje vládní odklon od pravicové politiky a stranického programu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…