Vyléčený pacient popsal příznaky nákazy koronavirem: Ta nemoc je zákeřná. Povolí a pak vás definitivně složí

31.03.2020 21:55

Muž středního věku z Chrudimi, který v pondělí opustil infekční oddělení Pardubické nemocnice, popsal svou zkušenost s onemocněním Covid-19 a rozhodl se upozornit na příznaky, které mohou připomínat střevní chřipku a objevují se u řady nemocných, píše Pardubický.deník.cz.

Vyléčený pacient popsal příznaky nákazy koronavirem: Ta nemoc je zákeřná. Povolí a pak vás definitivně složí
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto
reklama

„Za své onemocnění se nestydím. Pět let jsme nebyli s rodinou v zahraničí, nakazil jsem se v Čechách. Mohlo to potkat kohokoliv,“ říká muž, jehož jméno redakce nebude zveřejňovat.
Vyléčený zdůraznil, že nechce veřejnost děsit a raději by přinesl trochu uklidnění a povzbuzení, přesto se nakonec rozhodl, že se o svou zkušenost s onemocněním Covid-19 podělí. Zdroj nákazy se v jeho případě nepovedl hygienikům vystopovat, nejpravděpodobnější je varianta, že se nakazil při návštěvě restaurace.

„Znamená to, že jsem se nakazil nejspíš v úterý 10. března. Dva dny na to jsem byl malátný, pokašlával jsem, ale bylo to, jak říkám, jenom ‚na bonbón‘. O víkendu už mně bylo hodně zle, objevila se horečka a křeče do břicha, jaké jsem nikdy předtím nezažil. Celou sobotní noc jsem běhal na záchod,“ popisuje.

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25815 lidí
Sportovně založený muž lékaře do března tohoto roku téměř nepotřeboval, ale vycítil prý, že to, co cloumá jeho tělem, není jen obyčejná střevní chřipka. Měl také obavu o svou ženu a malé dítě. Zavolal tedy na krajskou hygienickou stanici. Nebyl však shledán jako vhodný adept na testování na koronavirus, a tak zůstal dál doma v posteli.

„V pondělí a v úterý se mi trochu ulevilo. Pak nemoc udeřila s ještě větší silou. V tom je zákeřná, že povolí a pak vás definitivně složí,“ popisuje. Tělesná teplota mu vystoupila téměř k 39 stupňům Celsia, aby během dvou hodin spadla na 35,4 stupně a pak znovu vystoupala.

Celý týden nejedl a nedokázal moc ani pít. V pátek nad ránem se probudil s pocitem, že ho někdo škrtí. „Chtěl jsem se dostat ven z domu, potřeboval jsem se nadechnout a v předsíni jsem ztratil vědomí. Hluk vzbudil moji ženu, ta zavolala záchranku,“ popisuje den, kdy se dostal se zápalem plic do nemocnice.

„Jsem přesvědčen, že lidé, kteří se nakazí koronavirem a budou mít jeho typické příznaky, nákazu rozeznají. Tušil jsem, že něco není v pořádku,“ dodává muž, ale zároveň říká, že by lidé měli věřit českému zdravotnictví a snažit se nepodléhat špatným zprávám, které se na ně valí z médií.

Koronavirem nakazil i svou ženu, která zůstává v domácím léčení s mírnějším průběhem. Jejich dcera zůstává zdravá.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…