Vyloučit Rusko z Rady bezpečnosti OSN. Požaduje Ukrajina

26.12.2022 9:31 | Ze sítí

Ukrajina dnes požádá o vyloučení Ruska z Rady bezpečnosti OSN. V neděli to podle agentury AFP uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

Vyloučit Rusko z Rady bezpečnosti OSN. Požaduje Ukrajina
Foto: Repro kremli.ru
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin promlouvá k zasedání rady ministerstva obrany

Kyjev tak reaguje na nejnovější protizápadní výroky ruského prezidenta Vladimira Putina, který jimi chtěl ospravedlnit už deset měsíců trvající ruskou válku proti Ukrajině.

„Oficiálně vyjádříme svůj postoj. Máme velmi jednoduchou otázku: má Rusko právo zůstat stálým členem Rady bezpečnosti OSN a být v OSN?" uvedl v neděli v televizi ukrajinský ministr zahraničí. "Máme přesvědčivou a odůvodněnou odpověď: ne, nemá," dodal.

Ruský prezident Vladimir Putin v neděli obvinil Západ, že se snaží pomocí ukrajinské krize rozdělit Rusko. Uvedl také, že Moskva je připravena jednat se všemi stranami zapojenými do konfliktu na Ukrajině, Kyjev a jeho západní spojenci podle něj ale rozhovory odmítají.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: čtk

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Režim,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠámot , 26.12.2022 11:30:37
který uctívá nacistické válečné zločince jako své národní hrdiny, režim, který portlačuje práva svých národnostních menšin, režim, který svou nezodpovědnou nacionalistickou, konfrontační politikou vyprovokoval vznik současné války, nemá žádné právo domáhat se vyloučení někoho z jakékoliv mezinárodní organizace!

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Protiústavní.“ Jana Zwyrtek Hamplová chce umlčení v Senátu hnát výš

21:30 „Protiústavní.“ Jana Zwyrtek Hamplová chce umlčení v Senátu hnát výš

Horní komora Parlamentu se rozhodla sněmovní verzi novely občanského zákoníku ohledně uzavírání part…