Vymklo se jí to z rukou. Řídí vůbec vládu? Nové skutečnosti o kabinetu Angely Merkelové

23.01.2019 15:51 | Zprávy

Agentura Bloomberg přišla s informací, že německá kancléřka Angela Merkelová ztratila kontrolu nad svou vládou. Otěže z ruky jí prý vypadly v půlce roku 2018, kdy její CDU/CSU prosadila za ministra vnitra Horsta Seehofera, velkého kritika migrace. V tu chvíli se podle agentury ukázalo, že Merkelová ve své vlastní vládě oslabila. Už v době vrcholící uprchlické krize v roce 2015 část jejich kolegů tvrdila, že nejedná racionálně, nýbrž „jako v extázi“.

Vymklo se jí to z rukou. Řídí vůbec vládu? Nové skutečnosti o kabinetu Angely Merkelové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

Když byl za ministra vnitra vybrán Horst Seehofer, ukázalo se, že Angele Merkelové vypadly z ruky vládní otěže. „Co teď budeme dělat? Jaký teď máme plán?“ ptal se v SMS zprávě jeden z poradců Merkelové. „Nevím, myslím, že žádný nemáme,“ dostalo se mu odpovědi od dalšího poradce.

V tu chvíli se ukázalo, že Merkelová po 13 letech v kancléřském úřadě vyčerpala nápady na to, jak svou stranu CDU udržet pohromadě a jak udržet v chodu hladkou spolupráci se sesterskou CSU. V prosinci tohoto roku si mohla Merkelová trochu oddechnout. Novou předsedkyní CDU se stala Annegret Krampová-Karrenbauerová, která má k Merkelové blízko. Dáma známá pod zkratkou AKK drží nad kancléřkou ochrannou ruku. Jen proto se na Merkelovou konzervativní křídlo strany zatím nevrhlo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pithartův soud přiměl Paroubka k reakci. Beneš, Hitler a rok 1938

4:44 Pithartův soud přiměl Paroubka k reakci. Beneš, Hitler a rok 1938

Edvard Beneš nebyl zrádce. Byl to prezident, který držel stát pohromadě v nejtěžším období naší hist…