Vymyslel „zlaté padáky“ a sám si jeden odnese. Manažer ČD odchází s deseti miliony

04.09.2013 22:29

České dráhy opouští jeden z manažerů Pavel Švagr. Právě on vymyslel štědrý systém odměňování, díky němuž i on nyní dostane odstupné ve výši deseti milionů korun. Stejnou částku si odnese dalších čtrnáct lidí, upozorňuje Týden.cz.

Vymyslel „zlaté padáky“ a sám si jeden odnese. Manažer ČD odchází s deseti miliony
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Švagr nejprve více než čtyři roky pracoval ve funkci náměstka výkonného ředitele pro personální záležitosti a po nástupu Rusnokovy vlády se přesunul do představenstva firmy. To po patnácti dnech opouští.

Ministr se naštval

"Byl tedy členem vrcholového vedení a měl uzavřenu obdobnou manažerskou smlouvu jako ostatní manažeři bývalého vedení. České dráhy při jeho odchodu ujednání této smlouvy respektovaly,“ uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Výše odstupného se vůbec nelíbí ministru dopravy Zdeňku Žákovi. "Manažerské smlouvy se všemi bonusy a odstupnými jsou jeho dílem. Mzdový systém v ČD konstruoval právě on, takže se postaral i o to, aby smlouvy byly nevypověditelné. Pro mě jde o nesmírně pobuřující fakt. Smlouvy jsou formulované tak, že z nich není úniku. Zarážející je i skutečnost, kolika lidí se týkají. I v prosperujících soukromých firmách se takové podmínky vztahují jen na dva až tři lidi.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Kdo nese odpovědnost za situaci v Praze? Vláda nebo Vy?

Jako primátora se vás ptám. Jak je možné, že se v jiných krajíc řeší, zda mají pro uprchlíky kapacity (ubytovací, zdravotní, sociální, práci…),v Praze toto evidentně nikdo neřešil, nikdo se lidí neptal. Víte mě to přijde tak, že hlavně pažané jsou solidární hodně, ale zbytek republiky méně a ze všeh...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi

14:03 VIDEO Na Babišově mítinku tekla krev. Důchodkyně na zemi

Třetí den obytňákového putování Andreje Babiše po jižní Moravě má zatím bezkonkurenčně nejdramatičtě…