Vyrazí Klause ml.? Vedení promluvilo, zazněl i opačný hlas. Zde

14. 3. 2019 14:02

Občanští demokraté včera vyzvali poslance ODS Václava Klause mladšího, aby opustil jejich poslanecký klub. Ten to odmítl. Nyní se k jeho postoji vyjádřil šéf strany Petr Fiala, svůj názor sdělil také předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura či europoslanec Jan Zahradil.

Vyrazí Klause ml.? Vedení promluvilo, zazněl i opačný hlas. Zde
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Václav Klaus mladší na besedě v ostravském knihcentru

Fiala se pro server iDNES.cz nechal slyšet, že poškozuje celou stranu. Občanští demokraté to budou řešit na jednání výkonné rady. Podle jeho slov se Klaus stále vzdaluje kultuře a hodnotám Občanské demokratické strany. Myslím, že některé jeho výroky jsou i za hranicí zdravého rozumu,“ uvedl Fiala.

Anketa

Vadí vám výrok Václava Klause ml. o EU a Židech?

3%
97%
hlasovalo: 20719 lidí

Původní text ZDE

Strana Klause mladšího vyzvala k odchodu z poslaneckého klubu poté, co při projednávání zákona o zpracování osobních údajů přirovnal počínání Sněmovny k Židům, kteří rozhodovali o transportu do koncentračních táborů. Právě tyto výroky podle Fialy poškozují celou stranu. 

„Pana poslance Klause jsem vyzval, aby klub opustil, a podpora pro tento krok a pro přijaté usnesení byla zcela jednoznačná,“ řekl Fiala. ODS se nyní zamýšlí i nad tím, zda podpoří Klause mladšího v odchodu z čela školského výboru Sněmovny a zda jej vyzve i k odchodu z dolní komory Parlamentu. 

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura pro server Aktuálně.cz uvedl, že budoucnost poslance Klause mladšího v ODS vyřeší v řádu dnů.  „Po dlouhé debatě jsme došli k závěru, že se naše politické cesty rozešly. Ty důvody jsou hlavně programové, a to se prostě v politice stává. Ještě se poradíme, jak budeme dál postupovat,“ uvedl. V sobotu pak usedne výkonná rada strany, která má možnost Klause vyloučit. Zda Klaus zůstane ve školském výboru Sněmovny, je podle něj zatím rovněž stále v řešení.

Původní text ZDE

„Nemám problém s názory pana Klause, mám problém s jeho sebeprezentací, hrou pouze na sebe a neloajalitou. Pro titulek v médiích je ochoten říci cokoliv. Jeho výrok nebyl antisemitský, byl pouze pitomý. Vadí mi ale, když nepodpoří kandidáta ODS do Senátu. Vadí mi, když řekne, že nepůjde k eurovolbám, protože bude v Itálii. Pár takových sólistů už jsme v ODS přežili, přežijeme i pana Klause,“ dodal pak k celé věci na svém facebooku europoslanec Jan Zahradil.

„Jednou jsem zde vysvětlovala, proč jsem v politické straně a proč nedělám politiku na vlastní pěst. Hlavním důvodem je, že strana, v mém případě ODS, dává dohromady lidi, kteří mají stejné hodnoty a bojují na stejné straně barikády. To, že se lišíme v řadě dalších věcí, je nejen přirozené, ale také nezbytné. Na druhou stranu, straník přece jen musí být loajální s ostatními, jde-li o zásadní věci, a obdobně strana musí chránit straníka před útoky od oponentů. Václav Klaus je jednoznačně tváří strany. Jako osobnost samozřejmě řadu lidí štve, někdo na jeho úspěchy žárlí, někoho provokuje jeho sarkasmus, někoho štve už jen to, že je Klaus. Mě ale zajímá něco jiného: Jsou jeho hodnoty v souladu s hodnotami, na kterých ODS vznikla? Hájí svobodu, trh, hájí suverenitu naší země? Není co řešit,“ poznamenala k situaci v ODS Zuzana Majerová Zahradníková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

17:20 FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal…