Vyškrtnutý Šlouf prozradil detaily ze zemanovského sněmu: Původně jsme chtěli do čela Ringo Čecha

14. 9. 2013 16:10

Lobbista Miroslav Šlouf se v rozhovoru pro Českou pozici tvrdě opřel do nejvyššího vedení SPOZ, když otevřeně zapochyboval o její demokratičnosti. Popsal také, jak to bylo s prezidentskou kampaní a zda bude SPOZ volit v nadcházejícím volebním klání.

Vyškrtnutý Šlouf prozradil detaily ze zemanovského sněmu: Původně jsme chtěli do čela Ringo Čecha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf

„Koncept (prezidentské) kampaně jsem minimálně, minimálně pomáhal vytvořit. Řada mých zkušeností se v přípravě a organizace kampaně projevila. Třeba Zemanova návštěva v Londýně u Tonyho Blaira, to jsem organizoval já s kolegy. Když se připravovala Milošova cesta do Vídně za spolkovým prezidentem, zase jsem to organizoval já se svými kolegy. Fakt je, že jsem se tentokrát nestaral o finance, to měl na povel pan Nejedlý. O co přesně se staral pan Mynář, nevím,“ říká Šlouf.

Základní otázka před vznikem SPOZ: Má Zeman u veřejnosti ještě šanci?

Ten se rozhodl do sněmovny za pražskou SPOZ kandidovat poté, co nebyl dodán žádný kandidát z Hradu. Ačkoli bylo původně řečeno, že dodán bude. Měl to být ministr Žák, který tam však v danou chvíli nebyl. První místo na kandidátce bylo nabídnuto Františku Ringo Čechovi, ale ten to odmítl, jak sám potvrdil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A tak se prý této výzvy chopil Šlouf. A brzy byl z postu pražského lídra zase odstraněn. Proto pochybuje o demokratičnosti SPOZ a zvažuje, jestli jí bude volit.

A to i navzdory tomu, že je jedním ze zakladatelů strany stojící kolem prezidenta Zemana - SPOZ. Jak se vůbec tato strana rodila? „Prvním krokem bylo otestovat si, jestli Zeman vůbec ještě zaujme veřejnost. Cestovali jsme po republice a ověřil jsem si, že Miloš Zeman má stále velký politický a společenský vliv. To bylo před pěti lety. Pak jsme založili politickou stranu,“ říká Šlouf.

A dodává, že u plánování cesty Miloše Zemana na Hrad pánové Mynář a Nejedlý vůbec nebyli. V kolektivu nejbližších spolupracovníků se objevili až později a Šlouf prý sázel při budování důvěry na jejich charakter. Spoléhal na to, že budou dodržovat to, co se dopředu domluví. Politika stojí právě na této důvěře. „Vliv, postavení a peníze to však celé mohou změnit,“ tvrdí lobbista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…