Vysoká škola, způsobilost na stupeň „Tajné“ a 14. platová třída. To je Chovancův vedoucí nového centra

01.01.2017 15:45

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) hledal v prosinci pracovníky pro Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Kdo se mohl ucházet o místo vrchního ministerského rady? Přesvědčte se sami.

Vysoká škola, způsobilost na stupeň „Tajné“ a 14. platová třída. To je Chovancův vedoucí nového centra
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR
reklama

Vrchním ministerským radou v Centru boje proti terorismu se může stát český občan nebo občan jiného státu EU nebo občan státu, který podepsal dohody o Evropském hospodářském prostoru. Současně musí jít o bezúhonného občana staršího osmnácti let, zdůrazňuje Ministerstvo vnitra ČR na své úřední desce.

Vedle toho se po uchazečích požaduje, aby úspěšně absolvovali vysokou školu v magisterském studijním programu. Mimo to musí prokázat patřičné znalosti cizího jazyka. Budoucí vrchní ministerský rada musí být též způsobilý seznamovat se s citlivými dokumenty, které vyžadují prověření svých čtenářů alespoň na stupeň „Tajné“.

Budoucí vrchní rada by měl nastoupit na své místo v Praze od ledna 2017 a těšit se může na plat odpovídající 14. platové třídě.

Prezident Miloš Zeman a spolu s ním i hradní mluvčí Jiří Ovčáček zřízení tohoto Centra kritizují a označují za zbytečné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…