Vývoj v kauze Čapí hnízdo: Český rozhlas představil důkazy vyšetřovatelů proti Babišovi. A koaliční partner se toho hned chytil

07.11.2018 16:55

Je to rok od obvinění premiéra Andreje Babiše (ANO) v dotační kauze Čapí hnízdo. A jak nyní přináší server iRozhlas.cz inventuru celého případu, je patrné, že Babišovi komplikují situaci hned čtyři klíčové důkazy. Server iHNED.cz si pak všiml toho, že ČSSD na Babiše v celé kauze tlačí.

Vývoj v kauze Čapí hnízdo: Český rozhlas představil důkazy vyšetřovatelů proti Babišovi. A koaliční partner se toho hned chytil
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo

Zpráva banky, ekonomický posudek, e-mailová komunikace i svědectví lidí, kteří asistovali při stavbě komplexu. To jsou čtyři klíčové důkazy, které stojí podle serveru iRozhlasu.cz proti premiéru Andreji Babišovi. Jak však server uvádí, nejde o jediné důkazy, vyšetřovatelé mají v rukou i další podpůrné materiály. 

  • Původní text ZDE

Materiály, které má iRozhlas.cz k dispozici, ukazují, že obvinění premiéra, jeho rodiny a spolupracovníků kvůli dotačnímu podvodu stojí na desetičlánkovém důkazním řetězci. Rozhodující pro Babišovo stíhání byly interní zprávy banky a ekonomický posudek vypracovaný pro policii. 

Ta je přesvědčena, píše iRozhlas.cz, že Farma Čapí hnízdo byla z holdingu Agrofert účelově vyčleněna Babišovými spolupracovníky. Ovšem pod jeho dohledem. Společnost pak získala dotaci z evropských peněz. 

A právě na základě informací, které přinesl iRozhlas.cz, je podle severu iHNED.cz Babiš tlačen k tomu, aby se ke svému obvinění v kauze Čapí hnízdo vyjádřil. Vyzývají ho někteří poslanci ČSSD, nebo například pardubický hejtman Martin Netolický. „Mám pocit, že se chce promlčet do nějaké další fáze, ale to je špatně, politik má komunikovat a má odpovídat,“ uvedl Netolický.

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…