Významného lidovce zadrželi, když vnikl do továrny Agrofertu. Prý jej tam poslal náměstek od Jurečky. A pokračuje to dále

10.06.2017 7:23

Lidovec Jiří Stodůlka býval mezi lety 1996 až 2006 senátorem za obvod Zlín. Podle informací MF Dnes na sebe bývalý politik upoutal pozornost tím, že vstoupil na pozemek Agrofertu ve firmě Výkrm Třebíč v Napajedlech na Zlínsku. Nelegálně. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka prý tuší, o co bývalému senátorovi šlo.

Významného  lidovce zadrželi, když vnikl do továrny Agrofertu. Prý jej tam poslal náměstek od Jurečky. A pokračuje to dále
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Agrofertu na pražském Chodově
reklama

Bývalého lidoveckého senátora Jiřího Stodůlku zadržela policie. Postarala se o to ostraha Agrofertu, který v současnosti patří do svěřenského fondu Andreje Babiše (ANO). Policie dorazila k firmě Výkrm Třebíč, protože dostala hlášení o nepovoleném vstupu na pozemek firmy. Politik nepopírá, že byl na místě, ale nechtěl se k tomu blíže vyjadřovat.  Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka byl sdílnější.

„Domníváme se, že šlo o politicky motivované shromažďování materiálů, které měly naši firmu poškodit,“ uvedl mluvčí a dodal, že bývalý senátor areál bez povolení fotografoval mobilním telefonem. „Pořídil jsem si snímek zvenku, jak ten barák vypadá. Jaképak fotografování,“ komentoval to Stodůlka. Chtěl se prý pouze přesvědčit, zda firma a její provoz skutečně fungují tak, jak oficiálně deklarují. Do policejního protokolu měl ovšem uvést, že se kolem Agrofertu pohyboval na příkaz náměstka ministra zemědělství Jiřího Jirsy (KDU-ČSL).

Stodůlka tvrdí,  že ministerstvo mělo zájem získat o továrně patřící do holdingu Agrofert, donedávna vlastněného předsedou ANO Andrejem Babišem, nějaké informace. Náměstek Jirsa ale popírá, že by bývalého senátora nabádal k jakékoliv nelegální činnosti, natož pak k neoprávněnému vnikání na pozemek.

Právníci Agrofertu zvažují další kroky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…