Výzva Markéty Šichtařové: Zastavte to! Nesmíme pít, nesmíme kouřit, nesmíme rodit. Je to jako gulag

15.12.2016 7:21

Ekonomka Markéta Šichtařová totálně strhala ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD). Tato dáma a spolu s ní i celá sociální demokracie chce snad ovládat každičký aspekt lidského života. Bez EET už si prý nemůžeme koupit ani nanuk, ženy údajně nesmějí rodit, jak by si přály, a teď už ani nebudeme moct pracovat z domova. „Lidé v Poslanecké sněmovně a senátu – proboha probuďte se a smeťte tuhle zrůdnost!“ volá Šichtařová.

Výzva Markéty Šichtařové: Zastavte to! Nesmíme pít, nesmíme kouřit, nesmíme rodit. Je to jako gulag
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) je podle Šichtařové nebezpečná neomarxistka, kterou je třeba zastavit, čím dříve, tím lépe. Pokud tedy ještě ČSSD neztratila pud sebezáchovy. Ekonomka tato slova napsala na sociální síti Facebook i navzdory tomu, že by ji za ně možná časem mohl hrozit gulag. V nadsázce řečeno. 

„Proboha zastavte tu neomarxistku někdo! Lidé v Poslanecké sněmovně a senátu – proboha probuďte se a smeťte tuhle zrůdnost! Už nesmíme kouřit, nesmíme pít, nesmíme dobrovolně jíst alergeny, nesmíme vlastními silami bez skalpelu rodit děti, nesmíme prodávat nanuky bez připojení na internet, nesmíme byt pronajmout tomu, komu my sami chceme, a teď už ani nebudeme smět doma makat! To snad nebylo ani před rokem 1989. Copak ČSSD opravdu nemá ani kapku pudu sebezáchovy, že takový exemplář nechá ve vládě? (A smí se ještě o politikovi říct, že je exemplář, nebo za to brzy bude gulag?)“ Zeptala se v nadsázce dáma.

Reagovala na článek serveru iDNES.cz, v němž místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová důrazně odmítla nápady Michaely Marksové na úpravu pracovních podmínek při práci z domova. Adamová má za to, že nápady oranžové ministryně jsou v podstatě likvidační a nesmyslné. Povedou pouze k tomu, že lidé pracující z domova dostanou nařízeno vrátit se do kanceláří a ti, pro které v kancelářích nebude místo, skončí zkrátka na dlažbě. Ministryně Marksová, která má mimo jiné pomoci nezaměstnaným při hledání nového uplatnění, tak ve skutečnosti zařídí mnoha dosud zaměstnaným lidem vyhazov.

Ministerstvo práce připravilo návrhy, podle nichž by měl zaměstnavatel povinnost kontrolovat, zda člověk, který pracuje z domova, pracuje v dost bezpečném prostředí. Tuto povinnost by zaměstnavatelé mohli mít už od dubna. A nejen to.

„Ministryně Marksová je evidentně naprosto odtržená od praxe, netuší, jak to ve firmách funguje. Není divu, když dosud pracovala jen na úřadech nebo v neziskovém sektoru. Je postavené na hlavu, aby zaměstnavatel zaručoval lidem pracujícím z domova sociální kontakt nebo řešil, jestli mají k práci dost světla,“ uvedla opoziční poslankyně Adamová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají si z nás legraci?“ Než soud hodil vládě roušky na hlavu, přišlo toto

18:14 „Dělají si z nás legraci?“ Než soud hodil vládě roušky na hlavu, přišlo toto

Už si z nás doslova dělají legraci, komentovala Zuzana Majerová Zahradníková pro ParlamentníListy.cz…