Vzkaz Parkanové: Vlasto, drž se. Češi jsou nevděční a závistiví

18.06.2012 14:12

Novinářka a reportérka České televize Jana Lorencová na svém blogu Aktuálně.cz zveřejnila poznámku své přítelkyně a taktéž novinářky Marie Stypkové. Článek Stypkové je ale velmi ironický. V obsahu totiž stírá exministryni obrany Vlastu Parkanovou.

Vzkaz Parkanové: Vlasto, drž se. Češi jsou nevděční a závistiví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlasta Parkanová ve sněmovně

„O kauzách, s nimiž se v poslední době opět rozsypal pytel, jsme včera dost dlouho hovořily s přítelkyní. Je to novinářka a ví, o čem je život. Když byla před pár lety vyhodnocena jako nejlepší novinářka deníků VLP, byla ve stejném čase vyhozena z mateřské redakce pro nadbytečnost. Nejvíce času nám včera zabrala Vlasta Parkanová,“ píše v jakési předmluvě na svém blogu Jana Lorencová.

Pak ale nabízí čtenářům přiznání své kamarádky Marie Stypkové.  „Stydím se. Ano, hluboce se stydím, protože jsem to v životě nikam nedotáhla, přestože jsem kdysi získala i vysokoškolský diplom,“ míří svůj ostrý slovní šíp do Parkanové Stypková.

„Nechápu, proč ji už dávno neudělali ministryní kultury. Vždyť tak krásně zpívá a dokonce komponuje. A taky nechápu, proč tato statečná a výjimečná žena není mezi kandidáty na prezidentský úřad. Určitě by nás ve světě skvěle reprezentovala, vždyť je nepřehlédnutelná. Na rozdíl ode mě,“ sype si na hlavu popel kamarádka Lorencové.

I novinářka Stypková prý chtěla kdysi zatočit s komouši, ale na rozdíl od Parkanové nevstoupila po revoluci do OF. „To Vlasta se uměla jinak točit. Když jí zanikla ODA, nemeškala a dala se k lidovcům. Když ale křesťanům začalo ubývat voličů, vstoupila i s Mirkem (rozuměj Kalouskem) do TOP. To jako aby ukázala, že není křesťan jako křesťan a že TOP je prostě top,“ přemýšlí dále novinářka.

Nic prostě nevydržím, Vlasta ano

A rozebírá i to, proč „ničeho“ v životě nedosáhla. „Pracuji jen osm hodin denně, do zaměstnání dojíždím linkovým autobusem a třikrát přestupuji. Když stejným způsobem přijedu domů, uvařím, uklidím, vyperu a padnu do postele. Nic prostě nevydržím, a to beru 15 tisíc čistého a stravenky za 30… A Vlasta už byla ministryní spravedlnosti, a dokonce armády. Musí být hodně chytrá, když rozumí nejen paragrafům, ale i tankům, letadlům a třeba i pandurům. Já třeba vůbec nevím, co to je a kdyby mě tam posadili, tak bych nerozeznala vrtulník od stíhačky. Vlasta jo.“

Teď chtějí ale Parkanovou stíhat. Podle slov Stypkové je to však jen proto, že chtěla co nejlépe zajistit obranu naší země. „Babička mi vždycky říkávala, že nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci. A Vlasta to myslela přesně tak. Je to fakt hnus, co se v této zemi děje. Místo toho, aby Vlasta dostala medaili za statečnost, chtějí ji vydat trestnímu stíhání. To je ten český lid! Nevděčný a závistivý,“ uzavírá novinářka s tím, že by ji ale třeba vzali do KSČM.

V jejich řadách by totiž byla skoro nejmladší a vzhledem k jejich stoupajícím preferencím by se možná dostala i do Poslanecké sněmovny.

„Určitě bych byla přínosem, protože se umím hezky oblékat a mám ten diplom. Z Plzně sice není, ale je. A kdybych ve sněmovně nespala, mohla bych napsat i tu knihu. P.S. Vlasto, pokud tě vydají, nezoufej. Máš skvělého následovníka. Karolína Peake se už také pěkně ohání,“ dodává Stypková.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…