Vztah k Rusku: Rozeberou ho ministr Zaorálek s europoslancem Machem

23.11.2014 6:51 | Zprávy

V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize se střetnou ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a europoslanec, předseda Svobodných Petr Mach (ČSSD). První jmenovaný se plně staví na stranu protiruských sankcí a Evropské unie. Mach je naproti tomu víc než kritický k EU, zatímco ve vztahu k Rusku není zdaleka tak tvrdý jako Zaorálek. Do studia přijde také ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny a nechá diváky nahlédnout pod pokličku problémů českého zdravotnictví.

Vztah k Rusku: Rozeberou ho ministr Zaorálek s europoslancem Machem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor Václav Moravec

Hovoří vláda a prezident v zásadě jedním hlasem, jak tvrdí mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nebo je třeba četnost vzájemných konzultací zintenzivnit, jak naznačuje premiér Bohuslav Sobotka? A vidíme na Ukrajině občanskou válku, jak o ní hovořil Miloš Zeman v ruské státní televizi, nebo jde o konflikt, v němž je angažováno Rusko? A rozpoutala tuto válku EU, jak říká Václav Klaus?  Lze předpokládat, že se pohledy obou hlavních hostů - ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) a europoslance Petra Macha (Svobodní) - na celou krizi diametrálně liší, takže ve studiu bude nepochybně živo.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …