Xaver vybuchl. Už Lutonský vypátral, koho volili zaplavení Němci? ptal se divák. Takovou odpověď nečekal

23.07.2021 13:50

Radní a moderátor Xaver Veselý byl dotazován na povodně v Německu. Šlo ale nakonec spíš o Českou televizi a tornádo. Naznačil, jak to mohlo tehdy být s lánskou schůzkou a „Bohoušem Sobotkou“. Lutonský z ČT, který nedávno počítal postižené voliče Miloše Zemana na Moravě, může prý mít vazby na podezřelou PR agenturu.

Xaver vybuchl. Už Lutonský vypátral, koho volili zaplavení Němci? ptal se divák. Takovou odpověď nečekal
Foto: Repro Prostor X
Popisek: Luboš Xaver Veselý v rozhovoru s Čestmírem Strakatým

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17950 lidí
Známý moderátor a člen Rady České televize, Lubomír Xaver Veselý má svůj pravidelný youtubový pořad na kanále Xaver Live, kde odpovídá na zvídavé dotazy svých příznivců a posluchačů. Při jednom takovém posledním streamu padl kousavý dotaz na nedávné ničivé záplavy v Německu. „Už pan Lutonský vypátral, koho volili v Německu v oblasti záplav?“ zněla doslova otázka.

Zde je potřeba připomenout, že František Lutonský je zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize a proslul zejména svým tweetem, kde téměř až posměšně referoval o tom, že všechny vesnice na jižní Moravě, které byly vážně poničeny tornádem, volily v poslední prezidentské volbě převážně Miloše Zemana.

No a jak odpověděl Xaver? Koho tedy podle něj volili trpící v Německu? „Já bych to řekl jen velmi krátce. Nevím, koho volili, ale nestojí to ani za řeč. Pan Lutonský je nepodstatná figura toho celého příběhu.“ Prohlásil moderátor směrem k veřejnoprávnímu zaměstnanci Lutonskému.

Xaver dále nadhodil, že se k němu ale poslední dobou dostávají zajímavé informace o tom, že blízká osoba pana Lutonského pracuje pro významnou PR agenturu Bison & Rose. „To se hned začíná rozjasňovat. Ta agentura je velmi úzce provázaná s advokátní kanceláří jistého pana Pokorného, to je takový letitý parťák od Bohouše Sobotky. To je zajímavé propojení,“ usmíval se Xaver.

Lidé z Bison & Rose podle jeho slov pracovali i pro bývalého ministra vnitra Milana Chovance. „Účastníka lánské schůzky s prezidentem Zemanem. Pak si říkám, jestli to náhodou při slavném rozhovoru Michala Haška u paní Drtinové nemohlo teoreticky být tak, že tady blízká osoba pana Lutonského už tehdy nepracovala pro Bisony a je tedy otázka, kdo tu informaci o lánské schůzce do ČT přinesl. Myslím, že by se měl najít nějaký investigativní novinář, který by nám tuto vazbu osvětlil,“ spekuloval tajemně Xaver s tím, že tyto informace nemá ověřeny a že může jít také o náhodu či dokonce „lež jako věž“.

Pak se moderátor ještě krátce vrátil k samotnému Lutonského „tornádovému“ tweetu: „On ten tweet totiž nejdřív hrdinně uveřejnil a pak ho ještě jako větší hrdina smazal, když viděl ten ohlas. No ale nic se nedá dělat, je to jeden z nejvlivnějších lidí v České televizi,“ povzdechl si Xaver.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala? Nejen. Babiš vytáhl dotace politiků SPOLU

18:52 Fiala? Nejen. Babiš vytáhl dotace politiků SPOLU

Premiér Andrej Babiš vážně promluvil ve svém pravidelném informačním pořadu Čau lidi. Probral důleži…