Z Británie: Cizinci snižují cenu práce. Z toho těží bohatší, ale ti ostatní...

4. 7. 2016 7:26

Hlasování pro odchod z EU bylo v Británii nepochybně vybuzeno strádáním chudší poloviny národa. Ta požadovala zastavit příliv nekvalifikovaných, převážně mladých dělníků z Evropy, protože její manuální a řemeslnické mzdy stagnují, nájmy stoupají a ještě k tomu musí snášet přetíženou dopravu, zdravotnictví a státní školy s množstvím neanglicky mluvících dětí. Upozornil na to politolog a nakladatel Alexander Tomský v článku, který vyšel v časopise Týždeň a který zveřejnil také server Neviditelný pes.

Z Británie: Cizinci snižují cenu práce. Z toho těží bohatší, ale ti ostatní...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Alexander Tomský
reklama

K tomu prý tato nekosmopolitní vrstva trpí pocitem ztráty domova, když se denně pohybuje mezi konkurenčními cizinci, zatímco vyšší střední vrstva těží z levných služeb v domácnosti a rostoucí ekonomiky. „A když se občas neobratně ozve, je povýšeně plísněna politickou korektností nebo urážena za xenofobii,“ podotýká Tomský.

Celý text je ZDE

Jak to vše dopadne, se neví, neboť volný pohyb za prací je eurokraty považován za ideologický princip, z něhož nesleví. „Žádnému člověku v přelidněné Anglii nevysvětlíte, proč by měl být zahraniční obchod podmíněn přijímáním nezvladatelného počtu migrantů, a to ještě bez ohledu na jejich kvalifikaci. Cameronovi se nepodařilo v této věci vyjednat sebemenší ústupek, jinak by plebiscit vyhrál,“ upozorňuje Tomský.

Poukazuje také na to, že anglický parlament, ač suverénní, uznává hlas lidu, i když se domnívá, že je mylný. „Kdežto o své absolutní pravdě přesvědčené politické elity Unie volí konflikt. A to je také historický důvod, proč Británie vystoupila z Unie,“ dodal Alexander Tomský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…