Z Moskvy zazněl výsměch NATO. Podívejte se

29. 8. 2014 10:31

Ruské ministerstvo obrany se opovržlivě vyjádřilo o důkazech ruské vojenské účasti na Ukrajině. Podle něj nemá vůbec smysl komentovat předložené satelitní snímky. Nejlepším důkazem je prý to, že už ani nejvyšší představitelé NATO se k těmto důkazům nechtějí příliš hlásit.

Z Moskvy zazněl výsměch NATO. Podívejte se
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko
reklama

Anketa

Které mocnosti se nejvíc bojíte ?

9%
77%
0%
3%
hlasovalo: 26740 lidí

Mluvčí ruského ministerstva obrany generál Igor Konašenkov k tomu podle agentury RIA Novosti uvedl: „Už je to směšné. Nemá smysl to vážně komentovat.“ Podle něj jsou v poslední době prakticky všechny důkazy NATO neobyčejně pochybné, a vždy, když slyší formulaci „NATO zveřejnilo satelitní snímky“, očekává prý něco šíleného, co nemá vůbec žádný smysl.

Snímky měly dokazovat, že ruské jednotky jsou na Ukrajině, prostřednictvím zdokumentování samohybných dělostřeleckých baterií u města Krasnodar, což bylo doplněno tvrzením, že je obsluhuje asi tisíc ruských vojáků. To však podle Moskvy vůbec nic nedokazuje.

Rusko trvá na tom, že jeho oficiální jednotky na východě Ukrajiny nejsou, a dokládá to mimo jiné svědectvím pozorovatelů OBSE na ukrajinské hranici. Ti během čtvrtka žádný pohyb ruských vojáků přes hranici, natož „invazi“, jak říkají někteří ukrajinští představitelé, neviděli.

Více si v angličtině přečtěte ZDE.

Anketa

Kdo napáchal na světě nejvíc zla?

7%
20%
73%
hlasovalo: 15824 lidí

Jako důkaz nesmyslnosti těchto snímků coby důkazu uvádí ministerský mluvčí i fakt, že se zástupci NATO příliš nechtěli k jejich zveřejnění hlásit. Dříve prý bylo obvyklé, že na snímky dali představitelé NATO, třeba generální tajemník Anders Fogh Rasmussen nebo vrchní velitel generál Philip Breedlove svá jména. To se však nyní nestalo.

Podle mluvčího se zdá, že NATO bude muset vynaložit hodně sil, aby znovu prokázalo svůj statut celosvětově respektované vojenské organizace. Generál kritizoval také západní média, že navzdory pochybné pověsti důkazů NATO v posledních dnech tyto snímky okamžitě akceptovala jako seriózní důkaz. Podle něj to zřejmě vypovídá o jejich antiruském zaměření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smrad z hranolek, remcal bachař. Řízky na Mírově, saláty. Svědectví o krmení českých vězňů

12:34 Smrad z hranolek, remcal bachař. Řízky na Mírově, saláty. Svědectví o krmení českých vězňů

Omilostněný vězeň Jiří Kajínek na svém youtubovém kanále vede i pravidelný pořad, ve kterém širokou …