Z Velké Británie přišly velmi znepokojivé průzkumy. Týkají se názorů muslimské komunity

12.04.2016 7:05

Bývalý šéf Komise pro rovnost a lidská práva Trevor Phillips varuje před radikalizací muslimské komunity žijící ve Velké Británii. Mnohé průzkumy provedené v rámci muslimské komunity jeho obavy potvrzují. O některých z nich informuje britský deník Daily Mail.

Z Velké Británie přišly velmi znepokojivé průzkumy. Týkají se názorů muslimské komunity
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

„Radikalizace se šíří přímo raketovou rychlostí, ale politici přitom ubezpečují veřejnost o tom, že se to týká jen malé části muslimské komunity,“ cituje Phillipse Daily Mail a dodává, že podle odhadů se týká extremismus asi 100 000 britských muslimů. Phillips také konstatuje, že velmi mnoho britských muslimů nepřijímá hodnoty a zvyklosti, které jsou běžné ve Velké Británii. „Mnozí z nich se naprosto izolují od většinové britské společnosti a vzniká tak zde fakticky stát ve státě,“ poukazuje Phillips v dokumentu televizního kanálu Channel 4.

Jak Daily Mail připomíná, dle jednoho průzkumu veřejného mínění realizovaného v loňském roce téměř 40 % z více než tisíce oslovených britských muslimů věří, že by manželka měla bezpodmínečně poslouchat svého manžela. „Třetina z nich podporuje mnohoženství navzdory tomu, že něco takového odporuje britským zákonům. Třiadvacet procent dospělých muslimů dále podporuje zavedení práva šaría. Přes polovinu z nich se domnívá, že by homosexualita neměla být legální a ještě větší počet britských muslimů potom odmítá homosexuální manželství,“ uvádí Daily Mail.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Mezi britskou muslimskou komunitou je také jasně patrný antisemitismus. Jak uvádí Daily Mail, pětatřicet procent muslimů se domnívá, že Židé mají ve Velké Británii až příliš velkou moc. Zatímco v nemuslimské komunitě tento názor sdílí jen osm procent lidí. Asi čtyři procenta muslimů, což se rovná zmíněnému stu tisíc osob, v průzkumu vyjádřilo podporu sebevražedným atentátníkům. Pouze třetina z oslovených respondentů by šla na policii, pokud by někdo z jejich okolí prokazatelně podporoval terorismus.

„Vzhledem k výše uvedeným názorům musíme přijmout v rámci procesu integrace mnohem přísnější opatření, která nahradí neúspěšnou politiku multikulturalismu. V praxi by to mohlo v určitých oblastech znamenat omezení přítomnosti muslimské menšiny pod 50 %, dále také kontinuální monitoring situace na sídlištích, kde převažují muslimové. Politici by měli přestat zavírat oči před jasným porušováním britských zákonů, jako se tomu stalo v případě Rotherhamu a Rochdale, kde muslimské gangy beztrestně zneužívaly bílé dívky,“ uvedl Phillips.  

Phillips již v loňském roce varoval před tím, že jsou kritici multikulturalismu a muslimů vůbec zastrašováni a umlčováni. Zatímco levicoví aktivisté a labouristé Phillipse za jeho politicky nekorektní slova kritizují, konzervativní poslanci jej naopak chválí. „Třikrát hurá pro Trevora Phillipse. Podle mého názoru má absolutní pravdu. Je třeba si konečně otevřeně přiznat, že určitá část britských muslimů odmítá přijmout naše hodnoty a zvyklosti. Na druhou stranu plnou měrou využívají naší mnohdy bezbřehé tolerance,“ cituje Daily Mail konzervativního poslance Geralda Howartha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…