Z toho Kalouska klepne: Pospíšil se rozpovídal, jak by TOP 09 mohla spolupracovat s ANO

20.07.2018 7:10 | Zprávy
autor: mp

Mezi předsedou TOP 09 a europoslancem Jiřím Pospíšilem a předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem to v poslední době jiskří. Zatímco Miroslav Kalousek podpořil přijetí několika uprchlíků, jak nás o to žádá Itálie, Pospíšil podpořil premiéra Andreje Babiše (ANO) a přijmout část uprchlíků odmítl. V rozhovoru pro páteční MF Dnes Pospíšil připustil, že by TOP 09 mohla vládnout společně s ANO, byť jen v Praze.

Z toho Kalouska klepne: Pospíšil se rozpovídal, jak by TOP 09 mohla spolupracovat s ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a Hana Marvanová za hnutí STAN společně kandidují v pražských komunálních volbách. Obnovuje se tak spolupráce mezi TOP 09 a Starosty. Pospíšil by podle svých vlastních slov uvítal, kdyby mohl v Praze po volbách utvořit koalici se stranami ideově blízkými, ale prý nemůže vyloučit ani to, že se v Praze zrodí koalice TOP 09 a ANO.

„Primárně bych velmi rád usiloval o koalici se stranami, které jsou nám programově blízké i na celostátní úrovni. Považuji koalici s hnutím ANO za nepravděpodobnou, ale asi chápete, že v tuto chvíli nedokážu vyloučit žádnou variantu,“ řekl. Po komunálních volbách si pro vedení strany sedne a zhodnotí výsledky. Pospíšil věří v solidní výsledek právě v Praze.

Může se prý také stát, že TOP 09 bude s výsledky nespokojená a dříve či později si zvolí jiného předsedu. Možná místopředsedu TOP 09 a senátora Tomáše Czernina. Pokud by strana svolala mimořádný volební sněm hned po podzimních volbách, Pospíšil počítá s tím, že už by nemusel být předsedou strany. Tak to prý v demokracii chodí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…