Z výslechu Ratha: Pancová měla být senátorkou za ČSSD

18.12.2012 7:03

Někdejší ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová je v současné době společně s Davidem Rathem za mřížemi za korupční kauzu. Poslanec Rath ale ve své výpovědi prozradil, že se mohla stát senátorkou za ČSSD, kdyby nebylo zásahu policie z května tohoto roku. Informuje o tom úterní Právo.

Z výslechu Ratha: Pancová měla být senátorkou za ČSSD
Foto: repro TV Nova
Popisek: Petr Kott a Kateřina Pancová

„(Pancová) byla zvolena na kandidátku do krajského zastupitelstva (Středočeského kraje) a uvažovalo se o ní jako o kandidátce do Senátu. Byla proto testována její obliba mezi občany na Kladensku,“ řekl policistům do protokolu Rath.

Rath prožije za katrem i narozeniny

Předseda ČSSD však tvrdí, že o podobných úvahách nic neví. Obviněný Rath prý vychvaloval Pancovou po celou dobu několikahodinového výslechu. Mluvil o ní jako o vynikající onkoložce, jejíž schopnosti schází řadě pacientů, kterým před zatčením pomáhala.

Ani Rathova vřelá slova však Pancové příliš nepomohla. Obvinění Kott, Pancová i Rath prožijí vánoční svátky za mřížemi. Posledně jmenovaný prožije za katrem i své sedmačtyřicáté narozeniny, které slaví na Boží hod vánoční. Poslanec hovořil o Pancové a Kottovi jako o svých přátelích.

„Oba je možné označit za mé přátele. Z těchto tří rovin (politické, pracovní a osobní) vyplývá, že jsme měli společný zájem, a tím byl úspěch sociální demokracie jak v krajských, tak v senátních a pak v celorepublikových volbách. To nás spojovalo ve všech třech rovinách vzájemného působení,“ řekl Rath.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana

12:11 Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana

Po překvapivém oznámení Michala Šmardy, že na funkci ministra netrvá, následovala v ČT debata trochu…