„Svět sociálních sítí nám ve čtvrtek poskytl další důkaz, že tradiční podoba politiky je minulostí. Expředseda ČSSD a expremiér Bohuslav Sobotka neohlásil konec své politické kariéry na tiskové konferenci, obklopen houštím mikrofonů s logy rádií, diktafonů, televizních kamer, za zvukovou clonou cvakajících závěrek fotoaparátů, nýbrž v pár odstavcích na facebooku. Ať si to veřejnost lajkuje, sdílí, tweetuje a retweetuje. Ani ostatní politici nečekali, až zavolají žurnalisté, ale tweetovali sami,“ komentoval Veis způsob oznámeného odchodu.
Sobotka důvody ke svému odchodu označil za hluboce osobní. Kromě toho, že, jak spekuluje Veis, mohl mít rodinnou krizi, být psychicky vyhořelý i chce reflektovat neúspěch vlastního politického stylu, však mohl být k rozhodnutí tlačen i ČSSD. Expremiér byl totiž výrazným odpůrcem druhého vládního pokusu hnutí ANO.
„Do velké politiky vstoupil jako hodně mladý. Nenápadně, Václav Klaus si ho dokonce pletl s jiným tehdy začínajícím brněnským poslancem ČSSD Zdeňkem Koudelkou. Stejně nenápadně, avšak poměrně rychle stoupal politicky vzhůru. V jednatřiceti se stal ministrem financí, těsně před čtyřicítkou předsedou ČSSD, o tři roky později předsedou vlády,“ popisuje Veis a hodnotí Sobotku jako necharismatického, uzavřeného, žádného strhujícího řečníka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef