Za Zemanem přišel Václav Havel v podobě anděla. Sledujte vtipné video

09.03.2015 10:34

Satirický animovaný komiks „Zelený Raoul“ na stránkách týdeníku Reflex mnoho let glosuje politickou současnost. Od loňského roku má zelený mužíček i svojí hranou loutkovou „Pozdní noční show“, ve které si tentokrát vzal na paškál prezidenta Zemana a hledání údajného pochvalného článku Ferdinanda Peroutky o Hitlerovi v podání prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Za Zemanem přišel Václav Havel v podobě anděla. Sledujte vtipné video
Foto: Jiří Hroza
Popisek: Třetí zastavení prezidenta na návštěvě v Plzeňském kraji byla beseda s žáky středních škol v Plzni v areálu střední průmyslové školy elektrotechnické
reklama

„Vážení diváci, jak jistě víte, prezident Zeman nedávno obvinil Ferdinanda Peroutku ze sympatií k nacismu. My jsme přijali pozvání k panu prezidentovi do Lán a Miloš se tu celé dny probírá svou knihovnou a došel k dalším zajímavým poznatkům,“ strefuje se Zelený Raoul coby dřevěná loutka do hledání novinářova článku „Hitler je gentleman“, kterým údajně prezident pověřil svého mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ten je v pořadu znázorněn jako ovce.

Z úst prezidenta se tak můžeme dozvědět, že se příchylností k nacismu „provinili“ i další čeští spisovatelé, kteří napsali díla, jejichž názvy jsou v pořadu upraveny tak, aby odpovídaly prezidentovu tvrzení.

Karel Čapek tak byl prý v posledních letech zapáleným až horlivým nacistou, což údajně dokazují jeho „Povídky z Hitlerovy kapsy“, „Válka s židy“ či údajně prudce rasistická „Bílá moc“. Příchylností k nacismu prý proslula i Božena Němcová, která napsala příběh vdovy po německém důstojníkovi zvaný „Nacistka“, byť údajně žila sto let před vypuknutím druhé světové války. 

V podobném duchu jsou parodována rovněž díla Františka Čelakovského či Karla Havlíčka Borovského. A ušetřen nezůstal ani první český prezident Václav Havel, jehož dílo „Zahradní noc dlouhých nožů“ je v pořadu prezentováno jako největší hledačský „majstštryk“.

Tříminutové video je zakončeno scénou, ve které Havel jakožto anděl dává prezidentovi za jeho tvrzení co proto a nakonec si s sebou odnese prezidentova „vrchního hledače“ Jiřího Ovčáčka.

Video ke shlédnutí ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…