Za povodně může ministr Bendl, udeřil žurnalista

05.06.2013 8:36

Publicista Štěpán Kotrba na serveru Britské listy zaútočil na ministra zemědělství Petra Bendla, jemuž podléhají mimo jiné i přehrady na Vltavě. Kdyby prý ministr dbal více na lidi než na zisky společnosti ČEZ, nechal by upravit manipulační řád s přehradami tak, aby byly schopny zdržet maximum vody z Vltavy v případě potřeby.

Za povodně může ministr Bendl, udeřil žurnalista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Bendl dorazil na sjezd OSPZV-ASO ČR
reklama

„Ano, Vltava by byla plná vody 'až po okraj' o několik dní déle. Ano, ČEZ by vydělal včasným řízeným odpuštěním všech nádrží o maximálním nepoplachovém průtoku o několik desítek milionů méně. Ano, byl by čas zadržet vodu i ve chvíli, kdy se na Prahu řítila nijak neregulovaná Berounka a Sázava, případně rozvodněné horské potoky a říčky. Ale to by musel pravicový politik Bendl myslet v prvé řadě na lidi a ne na zisky ČEZu,“ píše Kotrba.

Je to prý totiž právě Bendl, kdo jako nejvyšší státní úředník může rozhodnout o tom, k čemu budou využity přehrady na Vltavě. Jestliže tyto přehrady plní hned několik funkcí, nemohou primárně sloužit k zadržení přívalových dešťů. Generální ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala v České televizi prozradil, že slouží energetice, turistice i rybolovu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…