Za požár Průmyslového paláce má podle soudu zaplatit Incheba

23.05.2012 21:49

Podle Okresního soudu pro Prahu 7 má hlavní město nárok na odškodnění za vyhořelý Průmyslový palác na Výstavišti. Zaplatit by ho měla společnost Incheba, která se ale proti výsledku odvolá. Kolik peněz přesně by měla Praha inkasovat se zatím neví.

Za požár Průmyslového paláce má podle soudu zaplatit Incheba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

Již dříve ale hlavní město vyčíslilo náklady okolo jedné miliardy korun. Praha rovněž žalovala další dvě firmy, jež před požárem vystavovaly - Eur-med a P.A.P.S.T. „Vůči dalším dvěma žalovaným společnostem byla žaloba o náhradu škody ve výši 1 045 071 263 Kč zamítnuta,“ uvedl místopředseda soudu Roman Podlešák pro Českou televizi.

Incheba se proti rozhodnutí soudu odvolá. Podle mluvčího společnosti Radovana Ježoviče Incheba nemá škodu nahrazovat, vystavovatelé totiž nedodrželi bezpečnostní předpisy.

Průmyslový palác zničil požár v říjnu roku 2008. Právě společnost Incheba ho měla dlouhodobě pronajatý. Oprava památky bude podle dřívějších odhadů magistrátu stát asi jednu a půl miliardy korun. Policie případ uzavřela už v roce 2009 s tím, že viníka nenašla.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…