Za rumburský pochod padnou jen symbolické pokuty

29. 8. 2011 11:42

Pěti zadrženým z páteční demonstrace v Rumburku hrozí maximálně tisícikorunové pokuty. Jejich přečiny klasifikovala policie jako přestupky, spočívající v neuposlechnutí výzvy, a předala je na jednotlivé městské úřady. ČTK to dnes řekl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Za rumburský pochod padnou jen symbolické pokuty
reklama

"Všech pět zadržení bylo vyřešeno pro přestupek. Ty se teď zpracovávají, což znamená, že budou předány na samosprávu," řekl ČTK Haňka. Přestupkové komise městských úřadů podle něj mohou udělovat pořádkové pokuty jen do výše tisícikoruny.

Sledujeme téma Romové a Romové v Novém Boru a Romové v Rumburku

 Z davu přitom v určitou dobu létaly i rasistické výroky na adresu Romů a vidět bylo i hajlování, policie ale zasáhla až později; prý kvůli bezpečnosti dětí, kterých bylo v průvodu značné množství. Protestující házeli do oken domů různé předměty a u jednoho zbořili plot. 

Související Pochod proti Romům: Šli všichni, nejen extremisté

Po zásahu policie se neohlášený pochod změnil v poziční válku, při níž se nejradikálnější skupinka demonstrantů snažila proniknout z různých stran k jednomu z domů. Jeho obyvatelům se chtěla pomstít za incident z 21. srpna, kdy skupina až 20 Romů zbila šestici českých mladíků. Za incident je obviněno stále celkem sedm lidí, všichni pro rasově motivované ublížení na zdraví, tři z nich jsou navíc viněni i z pokusu o těžké ublížení a jsou ve vazbě.

Čtěte více:
Řápková nemá slitování: Běžte pracovat, nebo bude další násilí
Sousedka rodiny "mačetáře": Slušní lidé. Jen syn se nepovedl
Média situaci Romů mohou ještě zhoršit, varují experti. Nebavte se s populisty
Cikáni do práce! křičeli lidé v Rumburku. Sešly se jich dvě tisícovky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…